Учня Острівського ліцею Святослава Кожушка відзначили на форумі «Гордість Тернопілля»

Учень Острівського ліцею Великоберезовицької громади Святослав Кожушко став учасником форуму обдарованої і талановитої молоді «Гордість Тернопілля».

За перемогу у Всеукраїнських олімпіадах і високі досягнення у галузі позашкільної освіти начальник ОВА Володимир Труш нагородив талановитих учнів і студентів Тернопільщини грамотами та грошовими нагородами. Також відзначили наставників і вчителів.

Голова ОВА привітав переможців і наголосив, що у час війни вони демонструють високий освітній рівень. Також побажав міцної віри у свої сили, наполегливості й старанності. Батькам і вчителям щиро подякував за таку обдаровану молодь.

Вітаємо Святослава Кожушка та його вчителя-наставника Працінь Оксану Богданівну. Успіху та нових звершень!

 

 

Свято Останнього дзвоника відбулося у навчальних закладах Великоберезовицької громади

У навчальних закладах Великоберезовицької громади відбулося свято Останнього дзвоника.

Привітати школярів традиційно зібралися вчителі, батьки, представники влади, духовенства та громадськості.

Особливі вітання у цей день звучали для одинадцятикласників, які скоро стануть випускниками навчальних закладів громади. Селищний голова Андрій Галайко побажав кожному успішно здати національний мультипредметний тест і вступити в омріяний виш, щоб згодом опанувати бажану професію та реалізувати себе у майбутньому.

«Протягом навчального року ви пройшли складний час, коли вимикалась електроенергія, не було зв’язку та інтернету, уроки переривала повітряна тривога і були змушені спускатись в укриття. Ви подолали ці негаразди і вони зробили нас ще міцнішими! Ми збудували укриття для Буцнівського ліцею і, дай Боже, щоб це приміщення використовувалось лише для гурткових, мистецьких і спортивних занять. Проте незважаючи на усі труднощі, цей рік видався успішним для школярів, адже вони здобули безліч нагород, перемогли у різноманітних конкурсах, фестивалях, олімпіадах. Бажаю вам змістовно і безпечно провести літні канікули, набратися сил та енергії. У добру путь!», - звернувся до школярів Андрій Галайко.

Також селищний голова вручив грамоти талановитим учням та педагогам за високі досягнення у навчанні.

 

Школярі Великоберезовицької громади взяли участь у проєкті «Голос Народу – діти Героїв»:

 

У час війни, яку росія розв’язала і веде проти України, Мирослава Ярмуш, дочка поета-земляка Василя Ярмуша, започаткувала проєкт «Голос Народу – діти Героїв», який спрямований на посилення національно-патріотичного виховання дітей та діє на основі національних цінностей та виховання молодого покоління.

За основу соціально-мистецького проєкту взято вірш Василя Ярмуша «Україно моя». До Дня захисту дитини записано патріотичний відеовірш, який декламували діти Героїв, чиї батьки на передовій та захищають від російського агресора Україну. Презентують його на телебаченні 1 червня.

Серед 8 учасників проєкту були 3 дітей з Великоберезовицької громади, а саме: Середюк Анастасія (Мишковицький ліцей), Вібла Наталя (Буцнівський ліцей), Звір Богдан (Острівський ліцей).

Цей проєкт для того, щоб дати віру дітям воїнів ЗСУ, що недаремно їхні батьки пішли на фронт, а батьків дітей з передової – надихнути рідними дитячими голосами з великої сцени.

Заради дітей захисників України в мистецькій колаборації згуртувалися найкращі тернопільські митці: перукар-стиліст Юрій Грубич, який отримав неодноразові перемоги на міжнародних конкурсах та чемпіонатах з перукарського мистецтва, фотограф «Автографу» Андрій Шкварко, відеооператор «RENDEZ» Віталій Дуда. Для мелодійності вірша використано музику українського співака, композитора, заслуженого артиста України – Андрія Підлужного, який написав уже двічі музику на слова Василя Ярмуша. Пісню «Не говори» виконує Володимир Трач. Слова поезії уже професійно перекладено з української на англійську мову молодою і талановитою дівчиною Вірою Грабчук. Тому 1 червня відеовірш уже буде змонтовано із субтитрами англійською, щоб його змогли почути і зрозуміти в цілому світі.

Також до проєкту долучилась Ольга Сумська – українська акторка та телеведуча, заслужена артистка України, народна артистка України, яка продекламує вірш «Україно моя».

Саме діти українських Героїв є символом незламності і потужним голосом народу…

Сила мистецтва і поезії голосно і гордо зазвучала на цілий світ, адже вірш «Україно моя» Василя Ярмуша мандруватиме цього року мистецькими стежками різних куточків України. Передаючи естафету з рук в руки, від області до області, від серця до серця…

УКРАЇНО МОЯ

Україно моя,

синьоокий барвінку,

земле наших батьків,

земле наших синів,

мій заклечаний світанку,

мій заклечаний світанку!

Пахнуть медом поля,

Пахнуть хлібом

натруджені руки….

І Дніпро, і Дністер

сторожують засіяний степ

і в колисці онуків,

і в колисці онуків.

Наливайся добром,

краю рідний і милий…

Та схилімо чоло,

де в полях за селом

обеліски, як підняті крила,

обеліски, як підняті крила!

Україно моя,

рідна батьківська мово!

Пломінь наших дідів,

пломінь наших синів

світить в кожному слові,

світить в кожному слові!

Україно моя!

Йде від роду до роду

пісня наших степів,

синіх гір і лісів,

бо то – голос народу,

бо то – серце народу!

 

Василь Ярмуш 1970 р.

 

 

У Великоберезовицькому ліцеї відбулося свято Останнього дзвоника

 

Сьогодні, 26 травня, востаннє пролунав шкільний дзвінок для одинадцятикласників Великоберезовицького ліцею.

На традиційне свято Останнього дзвоника зібралися школярі, вчителі, батьки, представники влади, духовенства та громадськості. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників України, які віддали своє життя у боротьбі з російськими окупантами.

Школярів та випускників зі святом привітав селищний голова Андрій Галайко.

«Ваше навчання припало на важкі періоди повномасштабної війни, коли вимикалась електроенергія, були проблеми з опаленням, зі зв’язком, коли робочий і навчальний процес переривали повітряні тривоги і доводилось іти в укриття. Але всі ми з гідністю пройшли цей складний етап і ці негаразди зробили нас сильнішими. Сьогодні я вітаю усіх діток, які успішно закінчили навчальний рік і переходять у наступний клас. Бажаю, щоб під час літніх канікул ви змістовно відпочили, набрались сил, енергії та з ентузіазмом, великим бажанням приступили до нового навчального року. Особливі вітання сьогодні нашим одинадцятикласникам, для яких востаннє пролунає шкільний дзвінок. Бажаю успішно здати НМТ і набрати якнайбільше балів, які дозволять вам вступити у бажаний навчальний заклад та здобути професію, яка вам до душі та допоможе реалізуватись у майбутньому. Де б ви не були, завжди пам’ятайте свою рідну школу, своїх вчителів і шануйте своїх батьків!», - звернувся до школярів Андрій Галайко.

Також селищний голова вручив грамоти талановитим учням та педагогам за високі досягнення у навчанні.

 

Наші спортсмени – серед найкращих в Іграх школярів Тернопільщини та чемпіонаті області з легкої атлетики

 

Юні спортсмени з Великоберезовицької громади взяли участь в Іграх школярів Тернопільщини та чемпіонаті Тернопільської області з легкої атлетики у 2023 році.

Школярі представляли Великоберезовицьку громаду на змаганнях, які відбулися 6-7 травня на центральному стадіоні Тернополя.

Юнаки і дівчата боролися за перемогу у бігу та стрибках у довжину. За підсумками змагань, в особистій першості призерами та найкращими спортсменами, які увійшли до десятки найсильніших, стали:

біг 400 м, дівчата 2006-2007 р.н.

2 місце – Софія Яськів

біг 800 м – дівчата 2006-2007 р.н.

2 місце – Софія Яськів

біг 800 м – юнаки 2010 р.н. і молодші

3 місце – Максим Ткачук

8 місце – Олег Сушко

9 місце – Любомир Чорний

біг 800 м – дівчата 2008-2009 р.н.

3 місце – Софія Трифонюк

7 місце – Христина Павлишин

8 місце – Ірина Володко

біг 100 м, дівчата 2006-2007 р.н.

6 місце – Софія Яськів

біг 400 м, дівчата 2008-2009 р.н.

6 місце – Софія Трифонюк

9 місце - Христина Павлишин

біг 400 м, юнаки 2010 р.н. і молодші

6 місце – Максим Ткачук

8 місце – Любомир Чорний

9 місце – Олег Сушко

біг 400 м, юнаки 2006-2007 р.н.

5 місце – Петро Придаткевич

біг 100 м, юнаки 2006-2007 р.н.

8 місце – Олександр Дацько

біг 800 м, дівчата 2010 р.н. і молодші

9 місце – Марія Сивак

біг 800 м – юнаки 2008-2009 р.н.

5 місце – Віктор Зінченко

6 місце – Арсеній Чорний

8 місце – Дмитро Жирук

Стрибки у довжину, дівчата 2010 р.н. і молодші

5 місце – Марія Сивак

6 місце – Ксенія Щурко

Стрибки у довжину, дівчата 2008-2009 р.н.

6 місце – Софія Трифонюк

9 місце – Ірина Володко

Стрибки у довжину, юнаки 2010 р.н. і молодші

4 місце – Олег Сушко

7 місце – Любомир Чорний

9 місце – Дмитро Федірко

10 місце – Святослав Карабін

Стрибки у довжину, юнаки 2008-2009 р.н.

5 місце – Дмитро Жирук

6 місце – Арсеній Чорний

Переможців та призерів змагань нагородили грамотами і медалями.

 

Учителі, які працюють у класах з інклюзивним навчанням, взяли участь у семінарі-практикумі

Педагоги Великоберезовицької громади взяли участь у семінарі-практикумі на тему: "Сучасні моделі та підходи до надання освітніх послуг дітям з інтелектуальними порушеннями". Захід відбувся 11 квітня на базі Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи.

Організували семінар-практикум фахівці ІРЦ Великоберезовицької селищної ради спільно з педагогами даного закладу освіти.

Вчителі нашої громади, які працюють у класах з інклюзивним навчанням, ознайомились з особливостями створення якісного освітнього середовища, адаптацією та модифікацією змісту освітньої програми, методами та принципами корекційної освіти.

Під час відвідання відкритих уроків педагоги практично ознайомились зі здійсненням індивідуального та диференційованого підходу з метою опанування учнями з інтелектуальними порушеннями відповідного обсягу знань, формування умінь та навичок.

Наприкінці заходу відбувся круглий стіл, де активно дискутували про складання ІПР, індивідуальну навчальну модифіковану програму та критерії оцінювання.

 

 

Учні з Великоберезовицької громади стали учасниками 5th School Session of EYP Ukraine 2023

Сесія моделювання роботи Європейського Парламенту відбулася у приміщенні Великоберезовицького ліцею. Участь у заході 8 і 9 квітня взяли 50 яскравих особистостей з Тернопільщини, Львова, Києва та Одеси – це представники української молоді, у числі яких 22 учні Великоберезовицької громади.

Через формат сесій, які проводились англійською мовою, учасники працювали над створенням зв'язків для молоді зі всієї Європи, а також можливістю формування своєї думки з приводу важливих питань сучасності.

Мета заходу – сприяння розвитку міжнародної співпраці студентських організацій, розвитку молодіжної дипломатії, поширенні європейських цінностей серед української молоді, а також залучення учнівства до проблем громадянського суспільства.

Молодь взяла участь у тематичних академічних дискусіях, попередньо підготувавши ґрунтовні дослідження. Це засідання Генеральної Асамблеї, де комітети представляють свої резолюції, дискутують та голосують за них, ґрунтуючись виключно на особистій думці кожного делегата. Модель роботи – Європейський Парламент.

Метою цієї сесії стало підвищення рівня громадянської свідомості серед молоді та збільшення їх активної участі в молодіжних ініціативах. Тема сесії: "Pushing the Boundaries: Democracy Beyond the Metropolis". Зосередилися на тому, як молоді люди можуть стати лідерами у своїх громадах і розвинути громадянську залученість за межами великих міст.

«Ми підтримуємо ініціативну молодь. У Великоберезовицькій громаді є мережа закладів освіти, а також створена Молодіжна рада, яка уже встигла втілити багато хороших ідей. Вперше за ініціативи Молодіжної ради було запроваджено «Громадський бюджет», який передбачає конкурс на реалізацію проєктів, що сприятимуть розвитку нашої громади. З бюджету селищної ради ми виділили мільйон гривень, але на жаль, не усі ініціативи були завершені через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Надіємось, після перемоги над ворогом молодь знову буде активною, весь виконавчий і депутатський корпус підтримуватиме їхні починання. За молодими та ініціативними людьми – майбутнє нашої громади, майбутнє Тернопільщини, майбутнє України. Тому не будьте байдужими, ідіть у владу і реалізовуйте свої задуми. Бажаю вам успіху!», - звернувся до молоді селищний голова Андрій Галайко.

Європейський молодіжний парламент (European Youth Parliament) – одна з наймасштабніших та найвпливовіших неприбуткових молодіжних організацій у Європі, яка зосереджена на розвитку молодіжної дипломатичної спільноти, моделюванні парламентської роботи, розвитку навичок проектного та командного менеджменту, журналістики та медіа, а також заохочує європейську молодь до активної участі у громадському та культурному житті. Організація об’єднує понад 40000 молодих людей з усієї Європи на своїх заходах і має близько 5000 активних членів у різних країнах.

Завдання Європейського Молодіжного Парламенту – поширювати європейські цінності, такі як демократія, права людини і громадянське суспільство серед української молоді; надати можливість європейській та українській молоді збиратися для обміну та обговорення своїх ідей щодо актуальних політичних питань; пришвидшити європейську інтеграцію України, навчаючи активних молодих людей.

 

 

Відбулося засідання атестаційної комісії відділу освіти Великоберезовицької селищної ради

 

З метою активізації професійної діяльності педагогів та забезпечення підвищення ефективності освітнього процесу 6 квітня відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Великоберезовицької селищної ради. Захід відбувся відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 (зі змінами, внесеними наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №1473 від 20.12.2011 та Міністерства освіти і науки №1135 від 08.08.2013), плану роботи атестаційної комісії ІІ рівня при відділі освіти Великоберезовицької селищної ради на 2022-2023 навчальний рік, затвердженого наказом відділу освіти від 16.09.2022 №122-од  «Про створення атестаційної комісії ІІ рівня у відділі освіти Великоберезовицької селищної ради у 2022-2023 навчальному році».

Голова атестаційної комісії, начальник відділу освіти Великоберезовицької селищної ради Василь Цаль зосередив увагу присутніх на загальних вимогах до атестації педагогів, спрямованих на стимулювання підвищення їх професійної компетентності, участі у сертифікації педагогічних працівників.

Заступник голови атестаційної комісії, головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Антимис підкреслила необхідність дотримання вимог чинного законодавства щодо атестації педагогічних працівників та зазначила, що відповідно до затвердженого графіка роботи, вивчалась педагогічна діяльність працівників закладів освіти громади.

Директор КЗ Великоберезовицької селищної ради  «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Галина Василенко, як секретар атестаційної комісії зазначила, що педпрацівниками, які атестуються, були проведені відкриті уроки та виховні заходи, зазначені в індивідуальних планах атестації, презентовані освітні траєкторії професійного зростання.  Педагоги показали високий або достатній рівень науково-теоретичної, методичної підготовки свого досвіду роботи.

За підсумками атестації присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 5 педагогічним працівникам, 21 педагогу підтвердили відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», серед педагогів 2 директори -  Настасівського ліцею, Буцнівського ліцею, 2 заступники директорів  навчальної та виховної роботи – Мишковицького ліцею та Петриківської гімназії, 2 працівники КЗ Великоберезовицької селищної ради «Інклюзивно-ресурсний центр»  атестовані на відповідність займаній посаді, 5 вчителям присвоєно педагогічне звання «старший учитель». Відповідно до рекомендацій науково-методичної ради Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти 3 освітянам присвоєно звання «учитель-методист».

Вітаємо освітян із успішним проходженням атестації! Творчих здобутків вам у подальшій професійній діяльності!

Відбулася колегія відділу освіти Великоберезовицької громади

 

У Великоберезовицькій територіальній громаді відбулася колегія відділу освіти.

У засіданні, 28 березня, взяла участь директор КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» Тетяна Четвертак, яка ознайомила учасників з основними завданнями, які здійснює комунальна установа (зокрема координацію, супровід та моніторинг (вивчення) окремих напрямів діяльності галузі освіти в територіальних громадах області):

  • стану впровадження всеукраїнського проєкту «Клас безпеки» в закладах освіти області;
  • стану впровадження пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі»;
  • стану організації та надання якісних послуг з інклюзивного навчання дітям з особливими освітніми потребами;
  • вивчення в закладах освіти пріоритетних напрямків створення безпечного освітнього середовища стосовно дотримання державних вимог з питань організації підвезення та харчування здобувачів освіти;
  • стану реалізації завдань реформування системи шкільного харчування під час організації роботи шкільних їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти; створення належних умов для безпечного і якісного харчування та практичних аспектів упровадження процедур, заснованих на принципах НАССР.

Крім цього, на розгляд колегії було винесено рішення:

  • про план заходів підготовки захисних споруд закладів освіти до проведення в них освітнього процесу (доповідав начальник відділу освіти Василь Цаль);
  • про підсумки моніторингу ефективності діяльності працівників психологічної служби у закладах ЗДО, ЗЗСО (доповідали головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Антимис та консультант ЦПРПП Ольга Демида);
  • про затвердження Положення про електронний класний журнал та Інструкцію з ведення електронного класного журналу (доповідала головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Антимис);
  • про підсумки роботи за 2022 рік КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (доповідала директор ЦПРПП Галина Василенко).

Відбувся бінарний урок хімії та географії на тему: «Вода: від молекули до океану»

 

Для сучасного етапу реформування освіти в Україні характерним є вдосконалення змісту освіти, зростання обсягу необхідної інформації і зменшення часу, відведеного для її засвоєння.

Сьогодні більш якісні знання можуть бути отримані на основі інтеграції навчальних предметів. Ідея інтегрованого навчання завжди актуальна, адже сприяє формуванню цілісної системи знань і вмінь учнів, розвитку їхніх креативних здібностей та потенційних можливостей. Бінарні уроки вимагають ґрунтовної підготовки як вчителів, так і учнів – це одна з причин неможливості проводити їх часто. Але в той же час такий урок проводиться не заради зовнішнього ефекту, а для систематизації знань, формування переконань через поєднання предметів і є важливим етапом у формуванні світогляду учня, розвитку його мислення.

Саме такий бінарний урок хімії та географії на тему: «Вода: від молекули до океану» відбувся 16 березня на базі Буцнівського ліцею, в рамках методичного семінару-практикуму «Бінарний урок – нестандартна форма навчання з реалізації міжпредметних зв’язків, різновид інтегрованого уроку». Заняття провели директор, вчитель географії Буцнівського ліцею Роман Коляса та вчитель хімії Настасівського ліцею, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дмитро Гайдук. Урок присвятили Всесвітньому дню водних ресурсів, який відзначається щорічно 22 березня.

Під час уроку учні систематизували знання про Світовий океан, внутрішні води материків, властивості води та її значення в житті людини,  пригадали про раціональне використання води, збереження водойм, експериментально досліди склад морської води. До заняття школярі підготували додаткову інформацію, зокрема, цікаві факти про воду, прислів’я та приказки.

До участі в семінарі запросили головного спеціаліста відділу освіти Тетяну Антимис, директорку Центру професійного розвитку педагогічних працівників Галину Василенко, вчителів закладів загальної середньої освіти Великоберезовицької селищної ради.

 

336597396 723407109469594 1579344306674578312 n

logo vb