Відбулися громадські слухання

Громадські слухання та прилюдне обговорення проєкту містобудівної документації «Генеральний план селища Велика Березовиця Великоберезовицької територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку (розділ «Охорона навколишнього природного середовища») відбулися 15 вересня у будинку культури селища Велика Березовиця.
 
Присутні ознайомились із проєктом Генерального плану селища Велика Березовиця, звітом про стратегічну екологічну оцінку та змогли поставити запитання головному архітектору проєкту Сергію Маркітаненко та архітектору Вікторії Огоньок.
 
Проєкт «Уточнення та доповнення матеріалів генерального плану території населеного пункту смт. Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області» розроблено з метою забезпечення сталого розвитку населеного пункту і формування елементів дієздатної громади.
 
Відео доступне на сторінці селищної ради у соцмережі "Фейсбук" за посиланням: https://fb.watch/ndt_JsX5Sc/
 

Відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації

У відповідності до вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  05.10.2023 року  о 1200 год в приміщенні Великоберезовицької селищної ради  за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42 відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки для  будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області.

Детальний план території розроблений на підставі:

- заяви гр. Гикавої Надії Василівни щодо надання дозволу на розроблення детального плану території;

- рішення XV сесії восьмого скликання Великоберезовицької селищної ради №1275 від 03.12.2021 року «Про надання дозволу на виготовлення детального плану території»;

- завдання на розроблення детального плану території №6 від 31.05.2023 року.

Детальний план території зі зміною цільового призначення земельної ділянки для  будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області розроблений ПП « Фірма «Матек».

Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі комунального майна, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Великоберезовицької селищної ради (відповідальна особа – начальник відділу Запаранюк Світлана, тел. (0352) 29-10-84). Учасникам громадських слухань для реєстрації необхідно мати документ, що посвідчує їх особу.

Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 04.10.2023 року за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42.

Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

 

 

 

Громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території земельної комунальної власності села Лучка

У відповідності до вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  05.05.2023 року  о 1200 год  в приміщенні Великоберезовицької селищної ради  за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42 відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території земельної комунальної власності для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних  будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, розташованої за межами населеного пункту села Лучка Тернопільського району Тернопільської області.

Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі комунального майна, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Великоберезовицької селищної ради.

Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 03.05.2023 року за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42.

Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Громадські слухання щодо врахування громадських інтересів детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в смт Велика Березовиця

У відповідності до вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  02.05.2023 року  о 1200 год  в приміщенні Великоберезовицької селищної ради  за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42 відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в смт. Велика Березовиця Тернопільського району Тернопільської області.

Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі комунального майна, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Великоберезовицької селищної ради.

Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 02.05.2023 року за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42.

Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Відбудуться громадські слухання по зміні цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд в  с. Петриків

Громадські Слухання

     У відповідності до вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  27.02.2023 року  о 1200 год  в приміщенні Великоберезовицької селищної ради  за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42 відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд в  с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області.

Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі комунального майна, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Великоберезовицької селищної ради.

Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 24.02.2023 року за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42.

Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

ОПРИЛЮДНЕННЯ  результатів громадських слухань - "Детального плану території забудови земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуального (садибного) житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Петриків

ОПРИЛЮДНЕННЯ 

результатів громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації на місцевому рівні - «Детального плану території забудови земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуального (садибного) житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області».

На виконання вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктів 3, 16 Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555, в засобах масової інформації, а також на офіційному веб-сайті Великоберезовицької селищної ради, була оприлюднена інформація про проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації Детального плану території забудови земельних ділянок для будівництва та обслуговування індивідуального (садибного) житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області, замовником якої є Великоберезовицька селищна рада. 

За результатами проведених громадських слухань щодо детального плану території, що відбулись 24.01.2023 року, прийнято рішення схвалити, надати на розгляд містобудівної ради та рекомендувати до затвердження проєкт містобудівної документації на місцевому рівні, а саме «Детальний план території забудови земельних ділянок забудови земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального (садибного) житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області», про що складено відповідний протокол № 1 від 24.01.2023 року.

ОПРИЛЮДНЕННЯ результатів громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації на місцевому рівні - «Детального плану території забудови земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку в с. Острів

ОПРИЛЮДНЕННЯ

результатів громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації на місцевому рівні - «Детального плану території забудови земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Острів Тернопільського району Тернопільської області».

На виконання вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктів 3, 16 Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555, в засобах масової інформації, а також на офіційному веб-сайті Великоберезовицької селищної ради, була оприлюднена інформація про проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації Детального плану території забудови земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. ОстрівТернопільського району Тернопільської області, замовником якої є Великоберезовицька селищна рада. 

За результатами проведених громадських слухань щодо детального плану території, що відбулись 09.12.2022 року, прийнято рішення схвалити, надати на розгляд містобудівної ради та рекомендувати до затвердження проєкт містобудівної документації на місцевому рівні, а саме «Детальний план території забудови земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Острів Тернопільського району Тернопільської області», про що складено відповідний протокол № 10 від 09.12.2022 року.

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Уточнення та доповнення матеріалів генерального плану території населеного пункту смт. Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області»

Заява

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту

«Уточнення та доповнення матеріалів генерального плану території населеного пункту

смт. Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області»

 WORD-формат

1) Замовник СЕО

Великоберезовицька селищна рада Тернопільського району Тернопільської області. Юридична адреса: 47724, Тернопільська обл., смт. Велика Березовиця, вул. С.Бандери, 26.

2) Вид та основні цілі документу державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Генеральний план смт.Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області є містобудівною документацією на місцевому рівні, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. 

Завданнями генерального плану населеного пункту є:

 • визначення основних принципів і напрямків планувальної організації та функціонального призначення території;
 • формування системи громадського обслуговування населення;
 • організація вулично-дорожньої та транспортної мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою;
 • організація цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів;
 • визначення основних принципів охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища історичних населених пунктів;
 • визначення послідовності реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

При розробленні генерального плану враховуватимуться Закон України «Про основні засади (Стратегію) державної екологічної політики на період до 2030 року»; Указ Президента України від 30.09.2019 №722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року»; Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки»; Стратегія розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки та план заходів з її реалізації у 2021-2023 роках; Програма охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2021-2027 роки;Стратегія розвитку Великоберезовицької територіальної громадина 2021-2027 роки; Екологічна програма Великоберезовицької територіальної громади на 2022-2023 роки, а також чинна містобудівна документація на місцевому рівні та проєктна документація, інформація містобудівного, земельного та інших кадастрів; інвестиційні наміри юридичних і фізичних осіб щодо забудови та іншого використання території; спеціалізовані схеми, проєкти і програми розвитку інфраструктури населеного пункту, безпеки та організації дорожнього руху, охорони та збереження об'єктів культурної спадщини тощо.

3) Визначення документом державного планування умов для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля

Стратегічна екологічна оцінка розробляється для проєкта документа державного планування, а саме длягенерального планусмт.Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області на виконання вимог пункту 4 статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у порядку, встановленому Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Проєктними рішеннями генерального плану населеного пункту визначаються межі та правові режими всіх режимоутворюючих об’єктів та всіх обмежень у використанні земель.

 

4) Ймовірні наслідки

У рамках здійснення процедури стратегічної екологічної оцінки будуть оцінені потенційні екологічні наслідки, пов’язані із запропонованими проєктними рішеннями містобудівної документації з реалізації видів діяльності та об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, а саме: 

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

Виконання стратегічної екологічної оцінки документа державного планування передбачає аналіз та оцінку ймовірних наслідків реалізації проєктних рішень на окремі складові навколишнього природного середовища – клімат, атмосферне повітря, ґрунт, водні ресурси, фауну і флору, ландшафти, а також на здоров’я населення.

б) для територій з природоохоронним статусом:

На території смт. Велика Березовиця об’єкти природно-заповідного фонду представлені гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення «Джерело Пресвятої Трійці». При прийнятті проєктних рішень передбачається врахування наявної території та режиму її використання. Вплив на території з природоохоронним статусом не очікується, проте планувальні рішення генерального плану будуть оцінені щодо ймовірного впливу на території природно-заповідного фонду.

 в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

Проєктні пропозиції детального плану не матимуть транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі здоров’я населення, оскільки планована територія, на яку розробляється детальний план, розташована на значній відстані від сусідніх держав.

 

5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

У контексті СЕО Генерального плану смт. Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області з метою розгляду альтернативних проєктних рішень та їх екологічних наслідків передбачається розглянути «нульовий» сценарій та порівняльний аналіз «Проектапланировки и застройки села В.Березовица Тернопольского района Тернопольской области» (1975р.) з проєктом генерального плану.

6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проєкту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

При здійсненні стратегічної екологічної оцінки буде застосований аналіз контексту стратегічного планування, що передбачає встановлення зв’язків з іншими документами державного планування та дослідження нормативно-правових умов реалізації рішень детального плану.

З метою визначення сфер охоплення стратегічної екологічної оцінки, основних екологічних проблем, цілей охорони довкілля, у тому числі здоров’я населення, що мають відношення до детального плану, будуть розглянуті стратегічні цілі та завдання щодо виявлених проблем в актах законодавства, а також в нормативних актах місцевих рад та адміністрацій.

Застосування цільового аналізу при проведенні стратегічної екологічної оцінки дозволить встановити відповідність рішень генерального плану цілям охорони довкілля та забезпечення безпечного для здоров’я населення середовища існування.

При виконанні стратегічної екологічної оцінки буде здійснено:

 • збір та аналіз інформації про поточний стан складових довкілля, включаючи значення ключових екологічних показників;
 • проведення аналізу слабких та сильних сторін території з точки зору екологічної ситуації;
 • проведення громадського обговорення з метою отримання зауважень і пропозицій;
 • проведення консультацій з уповноваженими органами щодо екологічних цілей;
 • визначення можливих чинників змін антропогенного та природного характеру;
 • проведення оцінки впливу документа державного планування на складові довкілля та на стан здоров’я населення;
 • визначення індикаторів, передбачених для здійснення моніторингу фактичного впливу впровадження документа державного планування на довкілля.

Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:

 • доповідь про стан довкілля,
 • статистичну інформацію,
 • лабораторні дослідження стану довкілля,
 • дані моніторингу стану довкілля,
 • пропозиції щодо зміни існуючого функціонального використання території.

7) Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля у зв’язку із впровадженням планувальних рішень генерального плану, визначених законодавством та нормативно-правовими актами.

Комплекс проєктних рішень, що приймається для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків від планової діяльності, включає:

 • ресурсозберігаючі заходи – збереження і раціональне використання земельних та водних ресурсів, повторне їх використання та ін.;
 • планувальні заходи – функціональне зонування, організація санітарно-захисних зон, озеленення території та ін.;
 • заходи із покращення стану компонентів довкілля (атмосферного повітря, водних об’єктів, ґрунтів);
 • охоронні заходи – моніторинг території зон впливу планової діяльності.

8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

У складі містобудівної документації звітом про стратегічну екологічну оцінку для проєктів містобудівної документації є розділ «Охорона навколишнього природного середовища», який буде виконано відповідно до вимог ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». Структура звіту про стратегічну екологічну оцінку визначається частиною другою статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання

Великоберезовицька селищна рада Тернопільського району Тернопільської області. Поштова адреса: 47724, Тернопільська обл., смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42).

Строк подання зауважень і пропозицій становить15 діб з дня отримання заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Уточнення та доповнення матеріалів генерального плану території населеного пункту смт. Велика Березовиця Великоберезовицької селищної ради Тернопільського району Тернопільської області» (відповідно до пп. 5, 6 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

Оголошення про громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в  с. Острів

   У відповідності до вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  14.12.2022 року  о 1100 год  в приміщенні Великоберезовицької селищної ради  за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42 відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в  с. Острів Тернопільського району Тернопільської області.

   Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі комунального майна, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Великоберезовицької селищної ради.

   Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 13.12.2022 року за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42.

   Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються

Оголошення про громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території для будівництва та обслуговування житлового будинку в смт. Велика Березовиця

     У відповідності до вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» 

02.12.2022 року  о 11 00  год 

в приміщенні Великоберезовицької селищної ради  за адресою: Тернопільськаобласть, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42 відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації детального плану території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт. Велика Березовиця Тернопільського району Тернопільської області. Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі комунального майна, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Великоберезовицької селищної ради. Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 01.12.2022 року за адресою: Тернопільська область, Тернопільський район, смт. Велика Березовиця, вул. Микулинецька, 42. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

ОПРИЛЮДНЕННЯ результатів громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації на місцевому рівні - «Детального плану території земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража у селі Петриків

ОПРИЛЮДНЕННЯ

результатів громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації на місцевому рівні - «Детального плану території земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража у селі Петриків Тернопільського району Тернопільської області».

На виконання вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пунктів 3, 16 Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555, в засобах масової інформації, а також на офіційному веб-сайті Великоберезовицької селищної ради, була оприлюднена інформація про проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації Детального плану території земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража у селі Петриків Тернопільського району Тернопільської області, замовником якої є Великоберезовицька селищна рада. 

За результатами проведених громадських слухань щодо детального плану території, що відбулись 10.08.2022 року, прийнято рішення схвалити, надати на розгляд містобудівної ради та рекомендувати до затвердження проєкт містобудівної документації на місцевому рівні, а саме «Детального плану території земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража у селі Петриків Тернопільського району Тернопільської області», про що складено відповідний протокол № 8 від 10.08.2022 року.

logo vb