Служба у справах дітей Великоберезовицької селищної ради нагадує опікунам та піклувальникам Великоберезовицької громади, що відповідно до ч.2 ст.34 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" передбачено, що обов’язкові медичні огляди всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають здійснюватися двічі на рік.
Відповідно до п. 47 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 з 2019 року опікуни та піклувальники щороку з моменту призначення зобов’язані подавати службі у справах дітей за місцем свого проживання (перебування) висновок про стан здоров’я опікуна, піклувальника, складений за формою згідно з додатком 5.
Тому нагадуємо опікунам та піклувальникам Великоберезовицької громади про необхідність своєчасного проходження щорічного медичного огляду ними особисто, та проходження 2 рази на рік медичного огляду дітьми які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників, з обов’язковим наданням висновків про стан здоров’я опікуна (піклувальника) та підопічних дітей службі у справах дітей Великоберезовицької селищної ради. Отримати бланки медичних оглядів можна у службі у справах дітей.
Відповідно до п. 4.11 наказу № 34/166/131/88 від 26.05.1999 року "Про затвердження Правил опіки та піклування" опікуни (піклувальники) подають щорічно, не пізніше 1 лютого, до органів опіки та піклування звіт про свою діяльність за минулий рік щодо захисту прав та інтересів підопічних, у тому числі щодо збереження належного їм майна та житла. Після припинення опіки та піклування опікуни (піклувальники) подають загальні звіти про свою діяльність.
Звертаємо увагу, що у разі ненадання або несвоєчасного надання вищевказаних документів, служба у справах дітей залишає за собою право відповідно до вимог діючого законодавства України як орган влади, який здійснює контроль за станом утримання та виховання усіх категорій дітей на відповідній території, звертатися до органів поліції з клопотанням про притягнення опікунів (піклувальників) до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».
Повторне або систематичне невиконання опікуном (піклувальником) своїх обов’язків може мати негативні наслідки, в тому числі такі, як постановка родини на облік сімей, які потрапили в складні життєві обставини та вирішення питання органом опіки та піклування або в судовому порядку про звільнення опікуна та піклувальника від обов’язків та вилучення дитини з родини (п.49 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866).
Просимо відповідально виконувати обов’язків опікунів/ піклувальників та не допускати порушення прав підопічних дітей.
За додатковою інформацією звертайтесь у службу у справах дітей Великоберезовицької селищної ради, яка знаходиться за адресою: вул. Шкільна, 4, у приміщенні будинку культури Великоберезовицької селищної ради.
Засідання комісії з питань захисту прав дитини Великоберезовицької селищної ради відбулося у понеділок, 7 серпня.
На порядку денному розглянули питання про втрату статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, а також про визначення способу участі батька у спілкуванні та вихованні малолітньої дитини.
Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини Великоберезовицької селищної ради.
На порядку денному, 24 липня, розглянули питання поставлення на облік як кандидатів в опікуни жителів Великої Березовиці, повернення малолітньої дитини на виховання матері, а також завершення супроводу опікунської сім’ї, в якій виховується дитина, позбавлена батьківського піклування.
Окрім цього затвердили індивідуальний план соціального захисту дитини, позбавленої батьківського піклування та індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
12 червня 2023 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини Великоберезовицької селищної ради, на якій було розглянуто наступні питання:
- Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав батька малолітньої дитини.
- Про роз'єднання дітей, позбавлених батьківського піклування для влаштування їх у сімейні форми виховання.
- Про погодження влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування 2009 року народження, до прийомної сім’ї та затвердження відповідного висновку.
- Про призначення піклувальника над дитиною, позбавленою батьківського піклування, 2007 року народження, та її майном.
- Про затвердження висновку про доцільність відібрання дитини від батька і матері без позбавлення їх батьківських прав.
Патронатна сім’я – це родина, яка пройшла курс навчання і готова взяти на виховання будь – яку дитину або дітей в будь – який час за згоди всіх її членів сім´ї.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів її родини надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй родині. Патронатний вихователь повинен бути безробітним.
У патронатного вихователя обов´язково повинен бути помічник патронатного вихователя – це чоловік або дружина патронатного вихователя чи інший дорослий член його родини (діти).
Хтоможе стати патронатним вихователем?
- цеповнолітня особа, яка є громадяниномУкраїни;
- має досвід виховання власнихдітей;
- не позбавлялася батьківських прав;
- не має судимості;
- проживають на спільній площі з помічником патронатного вихователя,
має відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.
Які діти можуть бути влаштовані під патронат?
- новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи іншіродичі;
- підкинуті, знайдені діти;
- безпритульні діти;
- діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
- діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісти відсутні;
- діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
- інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.
Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині.
Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші від 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.
Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, орієнтовно становить від 1 до 3 місяців, але може бути і до 6 місяців.
Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?
Патронатний вихователь буде отримувати офіційну заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж.
Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. До 6 років прожитковий мінімум на дитину – 2272 грн. х 2 = 4544 грн.; від 6 до 18 років – 2833 грн. х 2 = 5666 грн. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (близько 13 405). Прожитковий мінімум для працездатної особи – 2681 грн. х 5 = 13 405 грн. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.
Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя
Призначення й виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя здійснюються управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до «Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утриманнядитини в сім’ї патронатного вихователя», затвердженогоПостановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017.
Як стати патронатним вихователем
Кандидати у патронатні вихователі проходять відповідне навчання блокове два з половиною місяці. Після завершення курсу навчання, тренери надають рекомендацію для створення патронатної сім’ї.
Більш детальну інформацію про патронат над дитиною Ви можете дізнатися, звернувшись дослужби у справах дітей Великоберезовицької селищної ради,яка знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шкільна, 4 (приміщення будинку культури) або за телефоном:0972463088 (начальник служби у справах дітей – Гайда Лідія Петрівна)