Інструменти доступності

Створення та функціонування ветеранських просторів

Міністерство у справах ветеранів України з метою надання практичної та методологічної допомоги, єдиного підходу до створення та функціонування ветеранських просторів як багатофункціональних закладів для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб і членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, наказом Мінветеранів від 05 червня 2024 року № 168 затвердило Методичні рекомендації щодо створення та функціонування ветеранських просторів (далі – Методичні рекомендації).

Відповідно до розділу IV Методичних рекомендацій згідно з інформацією про діяльність ветеранського простору, наданою до Мінветеранів за власною ініціативою суб’єкта господарювання, який забезпечує діяльність такого закладу, Мінветеранів веде перелік ветеранських просторів, який розміщується на офіційному вебсайті Мінветеранів.

З метою спрощення надання суб’єктами господарювання інформації про діяльність ветеранського простору для включення закладу до Переліку Мінветеранів розроблено форму, розміщену за посиланням: http://surl.li/caxhxm

Також, Мінветеранів з метою надання інформаційної, консультаційно- методичної та іншої допомоги суб’єктам господарювання, які мають ініціативу створити ветеранський простір, за посиланням http://surl.li/gcegrl розміщено відповідну форма збору інформації.
Додатково інформуємо, що Мінветеранів стосовно ветеранських просторів, включених до Переліку, здійснює заходи щодо:

розповсюдження інформації про їх діяльність;

визначення потреб таких закладів, для сприяння у їх забезпеченні, у тому числі за підтримки міжнародних партнерів;

підвищення ефективності та якості роботи, у тому числі шляхом направлення суб’єктам господарювання, які забезпечують їх діяльність інформаційно-аналітичних та методичних матеріалів.

Механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні

Наприкінці 2022 року в Україні ухвалено Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні” №2734-IX від 04 листопада 2022 року, який спростив механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні: без паперової тяганини, без відвідування державних установ.

Хто може брати участь?

Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Також передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.

Умовами добровільної участі є:

  • наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Як скористатися?

Необхідно укласти Договір з Пенсійним фондом України, сплатити внески – за себе, або на користь іншої особи.

Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

Хто визначає розмір внесків та термін їх сплати?

Людина самостійно визначає, скільки часу бажає сплачувати внески після укладання Договору, періодичність сплати страхових внесків та їх розмір.

Як звітувати про сплачені кошти?

Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Інформація про сплату внесків не потребує подачі жодних звітів.

Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Які переваги?

Сплачені внески – це набутий страховий стаж або збільшена заробітна плата для майбутньої пенсії.

Як це працює?

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено зарплату для обчислення пенсії.

Якщо по Договору за певний місяць сплачено, наприклад, 2 тисячі гривень, то для застрахованої особи місячний заробіток, який буде враховано при обчисленні пенсії, збільшиться більш як на 9,1 тисяч гривень.

Фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату, яка буде врахована для призначення пенсії, майже на 455 гривень.

Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску заробітна плата перевищить за відповідний місяць максимальну величину, з якої сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується в рахунок наступного місяця.

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільскій області

 

01.07.2024

Перерахунок пенсій з 1 березня 2024 року

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” з 1 березня 2024 року разом із щорічною індексацією пенсій здійснюється перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсій з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року.           

У зв’язку зі зростанням  прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн (на 268 гривень) Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області з 01 березня 2024 року проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

– мінімальної пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника,

– доплати за понаднормативний стаж, передбаченої Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для непрацюючих пенсіонерів),

 – підвищень, надбавок, інших пенсійних виплат, установлених законодавством,

– надбавки до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”.

Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 2361 гривня. Відповідно, збільшено максимальний розмір пенсій до 23610 гривень.

Варто зазначити, що щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яка надається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій”  з 1 березня 2024 року встановлена у фіксованому розмірі, а саме в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи - 15347 гривень, II групи - 12396 гривень, III групи - 8500 гривень, а учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності - 4958 гривень”.

Суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні, а саме: залежні від складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму. Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать уже при отриманні пенсії у березні.

Усі перерахунки пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду.

З 1 березня  2024 року в Тернопільській області у зв`язку з підвищенням показників прожиткового мінімуму загалом перераховано пенсії для 228479 осіб та середній розмір підвищення становить 285,68 грн.

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Індексація пенсій з 1 березня 2024 року

 

23 лютого Уряд ухвалив постанову №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році”, яка передбачає:

  • проведення індексації пенсій та щомісячних страхових виплат;
  • проведення індексації пенсії за особливі заслуги особам, яких відповідно до Закону України „Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті” визнано борцями за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону України „Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” реабілітовано, із числа тих, яких за політичними або релігійними мотивами було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;
  • підвищення розмірів мінімальних пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів.

Слід зазначити, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії з 1 березня не може бути меншим за 100 гривень та більшим за 1500 грн.

Усі перерахунки здійснюються у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Тобто розмір пенсійної виплати після перерахунку (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тобто 23610 гривень.

Також будуть далі виплачуватись щомісячні компенсаційні виплати для пенсіонерів віком старше 70 років, які встановлюються, якщо розмір пенсії таких осіб не досягає 10340,35 грн:

до 570 грн – людям старше 80 років;

до 456 грн – людям віком від 75 - 80 років;

до 300 грн – людям віком від 70 - 75 років.

Перерахунки пенсій проводяться без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

З 1 березня 2024 року в Тернопільській області проведені перерахунки пенсійних виплат 260044 особам. Середній розмір підвищення становить 200,52 грн.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься у виплатний період березня – з 4 по 25 число місяця.

за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

 

У Настасівському ліцеї відбувся захід щодо попередження насильства

У Настасівському ліцеї Великоберезовицької селищної ради для старшокласників відбувся інформаційний захід щодо попередження насильства.
 
Бесіда відбулась у рамках всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях.
 
Організували та провели захід КУ "Центр надання соціальних послуг Великоберезовицької селищної ради" спільно з дільничними офіцерами відділення поліції №1 м. Тернопіль Базар В. та Стрілковим А.
 
409447730 676612814651570 287610719473113820 n

Перелік програм для працевлаштування ВПО

Перелік програм за участі міжнародних гуманітарних організацій, спрямованих на допомогу в працевлаштуванні ВПО

 (за даними моніторингу з відкритих джерел та ресурсів Мінреінтеграції)

  • Українсько-британська IT-ініціатива Project Ukraine запустила міжнародну платформу Find Refuge для підтримки українців, які потерпають від війни. Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися на сайті та заповнити цю онлайн-форму.
  • В Україні стартує програма E-Export Intensive, яка покликана залучити до електронної комерції переселенців, ветеранів і підприємців, що постраждали через війну. Навчальний курс допоможе ознайомитися зі всіма аспектами роботи в сегменті e-commerce, зокрема з відкриттям магазину і здійсненням перших продажів на найпопулярніших платформах eBay, Etsy, Amazon, Shopify. E-Export Intensive протягом червня-липня передбачає серію безкоштовних практичних вебінарів. Долучитися до навчального процесу можна, попередньо зареєструвавшись онлайн.
  • Постраждалі від війни громадяни з Київської, Чернігівської та Полтавської областей можуть взяти участь у проєкті перекваліфікації від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Проєктом передбачена можливість для 300 мешканців зазначених регіонів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб, які повернулися у громади, пройти навчання й опанувати такі нові спеціальності: швачка; кондитер; · бухгалтер; тестувальник програмного забезпечення; водій вантажного автомобіля; перукар; манікюрник та інші.

Для мікропідприємств:

Для малих підприємств:

  • Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» оголосила грантову програму на створення або відновлення бізнесу. До 150 тис. гривень можуть отримати батьки родин із дітьми з-поміж ВПО, які проживають чи зареєстровані в одній з областей: Полтавській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій або Львівській. А також мають чинний статус ФОП, який вимушено призупинив діяльність. Або якщо ВПО готові відкрити його протягом найближчого місяця. Організатори планують підтримати не менше сотні підприємницьких проєктів. Сумарний бюджет конкурсу – 10 млн гривень.
  • В Україні працює кар’єрний проєкт для жінок «ВОНА хаб». Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Це місце, де жінки, які постраждали від війни, можуть знайти підтримку, отримати роботу та професію. Для цього спеціалісти безкоштовно навчають новим спеціальностям і навичкам, допомагають у працевлаштуванні й навіть у розвитку власного бізнесу. Вибір професій різноманітний: від ландшафтного дизайнера до оператора дронів, а кар’єрні консультанти працюють з кожною жінкою індивідуально. Всього працює 7 просторів – у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі.

За інформацією Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості

Постраждалі внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС можуть отримати одноразову грошову допомогу

 

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської ГЕС.

Зокрема термін прийому заяв на виплату одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції у розмірі 5 тисяч гривень продовжено до 31 жовтня 2023 року включно.

Подати заяву можна у відділі соціального захисту населення селищної ради.

Жителі громади та ВПО, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації та насильства, можуть отримати допомогу

 

У Великоберезовицькій громаді відбулася робоча зустріч представників селищної ради та громадської правозахисної організації «ТМЖК «Відродження нації».

Зустріч пройшла у рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи ґендерно-зумовленого насильства у воєнний час у Тернопільській області».

Мета зустрічі – покращення взаємодії, вивчення ситуації в громаді, виявлення вразливих серед ВПО та мешканців громади для надання їм допомоги, підвищення рівня усвідомлення проблеми торгівлі людьми, експлуатації та ґендерно зумовленого насильства.

Спеціалізована допомога згідно проєкту передбачена особам, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації, ґендерно зумовленого насильства, у т.ч. сексуального насильства, насильства пов’язаного з війною, в т.ч. домашнього, особам, чиї права було порушено внаслідок війни (тортури, нелюдське ставлення, жорстоке поводження, обшуки, погрози, психологічний тиск) та дітям, переміщеним без супроводу дорослих чи переміщеним без батьків, але з кимось із дорослих.

Проєкт втілюється завдяки Представництву Міжнародної організації з міграції IOM Ukraine, Агентству США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна, Міністерству закордонних справ Норвегії.

 

З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ ПРИПИНЯЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНЕ НАРАХУВАННЯ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ

З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ ПРИПИНЯЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНЕ НАРАХУВАННЯ ДЕЯКИХ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ

З 1 січня 2023 року припиняється автоматичне (на період введення воєнного стану) нарахування державних соціальних допомог, в т. ч. допомоги на дітей одиноким матерям, соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, а також пільг.

27 грудня 2022 року набула прийнята постанова "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214", якою встановлено, що на період введення воєнного стану надання державних соціальних допомог та пільг, які було призначено раніше, продовжується особам, які проживають на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Особам, які не проживають на території територіальних громад, включених до переліку, строк виплат деяких державних соціальних допомог та пільг продовжується до 31 грудня 2022 року (включно).

Отже, особам, які отримували виплати державних допомог автоматично під час воєнного стану та наразі проживають за межами громад, включених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), для продовження виплат необхідно з 1 січня 2023 року подати заяву про призначення державної допомоги.

Так, вказані зміни стосуються ЛИШЕ НАСТУПНИХ ВИДІВ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВИПЛАТ:

державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

допомога на дітей одиноким матерям;

допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

пільги, які було призначено раніше з урахуванням доходу сім’ї.

Інші виплати будуть продовжені автоматично.

logo vb