Перерахунок пенсій з 1 березня 2024 року

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” з 1 березня 2024 року разом із щорічною індексацією пенсій здійснюється перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсій з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року.           

У зв’язку зі зростанням  прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2093 грн до 2361 грн (на 268 гривень) Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області з 01 березня 2024 року проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

– мінімальної пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника,

– доплати за понаднормативний стаж, передбаченої Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для непрацюючих пенсіонерів),

 – підвищень, надбавок, інших пенсійних виплат, установлених законодавством,

– надбавки до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”.

Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 2361 гривня. Відповідно, збільшено максимальний розмір пенсій до 23610 гривень.

Варто зазначити, що щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яка надається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій”  з 1 березня 2024 року встановлена у фіксованому розмірі, а саме в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи - 15347 гривень, II групи - 12396 гривень, III групи - 8500 гривень, а учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності - 4958 гривень”.

Суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні, а саме: залежні від складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму. Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать уже при отриманні пенсії у березні.

Усі перерахунки пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду.

З 1 березня  2024 року в Тернопільській області у зв`язку з підвищенням показників прожиткового мінімуму загалом перераховано пенсії для 228479 осіб та середній розмір підвищення становить 285,68 грн.

 

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Індексація пенсій з 1 березня 2024 року

 

23 лютого Уряд ухвалив постанову №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році”, яка передбачає:

  • проведення індексації пенсій та щомісячних страхових виплат;
  • проведення індексації пенсії за особливі заслуги особам, яких відповідно до Закону України „Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті” визнано борцями за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону України „Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” реабілітовано, із числа тих, яких за політичними або релігійними мотивами було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;
  • підвищення розмірів мінімальних пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів.

Слід зазначити, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії з 1 березня не може бути меншим за 100 гривень та більшим за 1500 грн.

Усі перерахунки здійснюються у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Тобто розмір пенсійної виплати після перерахунку (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тобто 23610 гривень.

Також будуть далі виплачуватись щомісячні компенсаційні виплати для пенсіонерів віком старше 70 років, які встановлюються, якщо розмір пенсії таких осіб не досягає 10340,35 грн:

до 570 грн – людям старше 80 років;

до 456 грн – людям віком від 75 - 80 років;

до 300 грн – людям віком від 70 - 75 років.

Перерахунки пенсій проводяться без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

З 1 березня 2024 року в Тернопільській області проведені перерахунки пенсійних виплат 260044 особам. Середній розмір підвищення становить 200,52 грн.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься у виплатний період березня – з 4 по 25 число місяця.

за інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

 

У Настасівському ліцеї відбувся захід щодо попередження насильства

У Настасівському ліцеї Великоберезовицької селищної ради для старшокласників відбувся інформаційний захід щодо попередження насильства.
 
Бесіда відбулась у рамках всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях.
 
Організували та провели захід КУ "Центр надання соціальних послуг Великоберезовицької селищної ради" спільно з дільничними офіцерами відділення поліції №1 м. Тернопіль Базар В. та Стрілковим А.
 
409447730 676612814651570 287610719473113820 n

Перелік програм для працевлаштування ВПО

Перелік програм за участі міжнародних гуманітарних організацій, спрямованих на допомогу в працевлаштуванні ВПО

 (за даними моніторингу з відкритих джерел та ресурсів Мінреінтеграції)

  • Українсько-британська IT-ініціатива Project Ukraine запустила міжнародну платформу Find Refuge для підтримки українців, які потерпають від війни. Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися на сайті та заповнити цю онлайн-форму.
  • В Україні стартує програма E-Export Intensive, яка покликана залучити до електронної комерції переселенців, ветеранів і підприємців, що постраждали через війну. Навчальний курс допоможе ознайомитися зі всіма аспектами роботи в сегменті e-commerce, зокрема з відкриттям магазину і здійсненням перших продажів на найпопулярніших платформах eBay, Etsy, Amazon, Shopify. E-Export Intensive протягом червня-липня передбачає серію безкоштовних практичних вебінарів. Долучитися до навчального процесу можна, попередньо зареєструвавшись онлайн.
  • Постраждалі від війни громадяни з Київської, Чернігівської та Полтавської областей можуть взяти участь у проєкті перекваліфікації від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Проєктом передбачена можливість для 300 мешканців зазначених регіонів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб, які повернулися у громади, пройти навчання й опанувати такі нові спеціальності: швачка; кондитер; · бухгалтер; тестувальник програмного забезпечення; водій вантажного автомобіля; перукар; манікюрник та інші.

Для мікропідприємств:

Для малих підприємств:

  • Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» оголосила грантову програму на створення або відновлення бізнесу. До 150 тис. гривень можуть отримати батьки родин із дітьми з-поміж ВПО, які проживають чи зареєстровані в одній з областей: Полтавській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій або Львівській. А також мають чинний статус ФОП, який вимушено призупинив діяльність. Або якщо ВПО готові відкрити його протягом найближчого місяця. Організатори планують підтримати не менше сотні підприємницьких проєктів. Сумарний бюджет конкурсу – 10 млн гривень.
  • В Україні працює кар’єрний проєкт для жінок «ВОНА хаб». Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Це місце, де жінки, які постраждали від війни, можуть знайти підтримку, отримати роботу та професію. Для цього спеціалісти безкоштовно навчають новим спеціальностям і навичкам, допомагають у працевлаштуванні й навіть у розвитку власного бізнесу. Вибір професій різноманітний: від ландшафтного дизайнера до оператора дронів, а кар’єрні консультанти працюють з кожною жінкою індивідуально. Всього працює 7 просторів – у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі.

За інформацією Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості

Постраждалі внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС можуть отримати одноразову грошову допомогу

 

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської ГЕС.

Зокрема термін прийому заяв на виплату одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції у розмірі 5 тисяч гривень продовжено до 31 жовтня 2023 року включно.

Подати заяву можна у відділі соціального захисту населення селищної ради.

Жителі громади та ВПО, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації та насильства, можуть отримати допомогу

 

У Великоберезовицькій громаді відбулася робоча зустріч представників селищної ради та громадської правозахисної організації «ТМЖК «Відродження нації».

Зустріч пройшла у рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи ґендерно-зумовленого насильства у воєнний час у Тернопільській області».

Мета зустрічі – покращення взаємодії, вивчення ситуації в громаді, виявлення вразливих серед ВПО та мешканців громади для надання їм допомоги, підвищення рівня усвідомлення проблеми торгівлі людьми, експлуатації та ґендерно зумовленого насильства.

Спеціалізована допомога згідно проєкту передбачена особам, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації, ґендерно зумовленого насильства, у т.ч. сексуального насильства, насильства пов’язаного з війною, в т.ч. домашнього, особам, чиї права було порушено внаслідок війни (тортури, нелюдське ставлення, жорстоке поводження, обшуки, погрози, психологічний тиск) та дітям, переміщеним без супроводу дорослих чи переміщеним без батьків, але з кимось із дорослих.

Проєкт втілюється завдяки Представництву Міжнародної організації з міграції IOM Ukraine, Агентству США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна, Міністерству закордонних справ Норвегії.

 

З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ ПРИПИНЯЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНЕ НАРАХУВАННЯ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ

З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ ПРИПИНЯЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНЕ НАРАХУВАННЯ ДЕЯКИХ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ

З 1 січня 2023 року припиняється автоматичне (на період введення воєнного стану) нарахування державних соціальних допомог, в т. ч. допомоги на дітей одиноким матерям, соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, а також пільг.

27 грудня 2022 року набула прийнята постанова "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214", якою встановлено, що на період введення воєнного стану надання державних соціальних допомог та пільг, які було призначено раніше, продовжується особам, які проживають на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Особам, які не проживають на території територіальних громад, включених до переліку, строк виплат деяких державних соціальних допомог та пільг продовжується до 31 грудня 2022 року (включно).

Отже, особам, які отримували виплати державних допомог автоматично під час воєнного стану та наразі проживають за межами громад, включених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), для продовження виплат необхідно з 1 січня 2023 року подати заяву про призначення державної допомоги.

Так, вказані зміни стосуються ЛИШЕ НАСТУПНИХ ВИДІВ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВИПЛАТ:

державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

допомога на дітей одиноким матерям;

допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

пільги, які було призначено раніше з урахуванням доходу сім’ї.

Інші виплати будуть продовжені автоматично.

Відділ соціального захисту населення отримав підтримку щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб

Відділ соціального захисту населення Великоберезовицької селищної ради отримав обладнання для створення додаткового робочого місця з реєстрації внутрішньо переміщених осіб.

Завдяки підтримці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Благодійна організація «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»  реалізує проєкт, мета якого – підтримати систему цивільного захисту населення шляхом надання технічного обладнання. Це має допомогти створити додаткові робочі місця для реєстрації переселенців.

У рамках реалізації проєкту відділ соціального захисту населення нашої громади отримав 1 комплект устаткування, до якого входять: ноутбук, БФП, роутер, жорсткий диск, меблі та засоби індивідуального захисту.

Дякуємо нашим партнерам за допомогу та підтримку!

📣Стежте за нашою інформацією:
🔹на офіційному сайті громади https://vbsr.gov.ua/
🔸на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/
🔹на Telegram-каналі https://t.me/velykoberezovicka
🔸на сторінці в Instagram https://www.instagram.com/velykoberezovytskagromada/
 

 

До уваги надавачів житлово-комунальних послуг, твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» з 1 грудня 2022 року призначення субсидій здійснюють органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 50 Положення про призначення субсидій надавачі послуг на запит Пенсійного фонду України в 5-денний термін після отримання запиту Пенсійного фонду України повинні надати необхідні для призначення субсидій відомості.

Про це інформує Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

Питання належного налагодження захищеного каналу автоматичного обміну інформацією є одним із стратегічних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України.

Такий інформаційний обмін можливий в двох варіантах — через АРІ (прикладний програмний інтерфейс) розроблений Пенсійним фондом для автоматизації обміну. Він зручний для великих надавачів послуг, оскільки значно спрощує процес обміну інформацією. При незначному доопрацюванні програмного забезпечення, що використовується установами (надавачами послуг) обмін інформацією між системами буде проводитися в автоматичному режимі, без людських затрат. А також через кабінет надавача послуг на вебпорталі Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua).

По всіх питаннях просимо інформувати Головне управління ПФУ в Тернопільській області через електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

📣Стежте за нашою інформацією:
🔹на офіційному сайті громади https://vbsr.gov.ua/
🔸на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/
🔹на Telegram-каналі https://t.me/velykoberezovicka
🔸на сторінці в Instagram https://www.instagram.com/velykoberezovytskagromada/

 

logo vb