20 лютого – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

10 рік поспіль в Україні ми відзначаємо День памʼяті Героїв Небесної Сотні.

У період 18-20 лютого 2014 року на майдані Незалежності загинуло близько 100 мітингувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні. А також усіх загиблих учасників держава визнала Героями України (посмертно).

Кожного року, у цей день ми згадуємо та вшановуємо тих, хто боровся за свободу українців та загинув за вільну Україну. Їхній героїзм і самопожертва назавжди залишаться в нашій пам'яті.

Їхні імена стали не лише частиною історії, але й вічним символом боротьби за свободу, справедливість, суверенітет та незалежність України.

Нехай пам’ять про них живе у наших серцях вічно! Герої не вмирають, поки про них пам’ятають!

Оголошення для платників земельного податку та податку на нерухоме майно!

До відома платників земельного податку та податку на нерухоме майно!

У випадку невідповідності адреси, вказаної у платіжному повідомленні на сплату податку та фактичної реєстрації, Вам необхідно особисто звернутись в податкову інспекцію з підтверджуючими документами (паспорт, ідентифікаційний номер) для внесення змін.

Адреса ГУ ДПС - Тернопіль, Білецька 1

У Великоберезовицькій громаді відбувся І етап змагань "Пліч-о-пліч шкільні ліги" з футзалу

У селі Настасів Великоберезовицької громади відбувся 1 етап змагань Пліч-о-пліч шкільні ліги Тернопільщини з футзалу.
 
Участь у змаганнях взяли діти 2012-2013 р.н. з 4-х навчальних закладів громади: Великоберезовицький ліцей, Настасівський ліцей, Острівський ліцей та Мишковицький ліцей.
 
Перед початком змагань з вітальним словом виступив заступник голови Великоберезовицької селищної ради Андрій Колісник.
 
«Наша громада бере участь у проєкті "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги". Сьогодні відбувається перший етап змагань з футзалу, також плануємо провести змагання з баскетболу, волейболу, чарліденгу та спортивного орієнтування. Мета проєкту полягає у тому, аби залучити молодь до здорового способу життя, заняття спортом та фізкультурою. Зокрема, щоб відволікти дітей від подій, які відбуваються в Україні. Хочу усіх вас привітати з офіційним відкриттям змагань та бажаю успіхів і перемоги!», - наголосив Андрій Колісник.
 
Також з вітальними словами виступили: парох церкви села Настасів о. Роман Габрилей, голова Асоціації футболу Тернопільського району Дмитро Андрієшин, начальник відділу освіти Василь Цаль та начальник відділу молоді, спорту, сім'ї та туризму Ігор Бронецький.
 
За підсумками змагань переможцем стала команда Великоберезовицького ліцею, 2місце розділили команди Настасівського ліцею та Острівського ліцею, бронзовим призером стала команда Мишковицького ліцею. Команди нагородженні грамотами, медалями, кубками та цінними подарунками.
 

Обговорили питання ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у громаді

У Великоберезовицькій громаді 15 лютого відбулася робоча зустріч за участі голови громади Андрія Галайка, першого заступника Тернопільської районної адміністрації Едуарда Ференца, т.в.о. начальника Тернопільського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки Сергія Янчецького, старост сіл громади, працівників відділу військового обліку та цивільного захисту.

Обговорили стан виконання розпоряджень начальника Тернопільського районного ТЦК та СП щодо ведення персонального первинного військового обліку на території громади.

Також розглянули питання ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у громаді.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid0obpXQg3Np7s3jMYYGGsm4Rd9P4P9dY2MyVsCPVPxB5P8PemE2bQD5VvnDwwztK67l

Планові вимкнення електропостачання відбудуться в острові 19 лютого

Планові вимкнення електропостачання відбудуться 19 лютого у селі Острів Великоберезовицької громади.
За інформацією ВАТ «Тернопільобленерго», у зв’язку з плановими роботами вимкнення відбудуться з 10:00 до 16:00 години на вулиці Ярмуша.

Посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу

 

Щороку з середини лютого до кінця травня на територіях населених пунктів області здійснюється незаконна торгівля ранньоквітучими, ендемічними, реліктовими та занесеними до Червоної книги України видами рослин, серед яких підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша), горицвіт весняний, конвалія травнева, тощо.

Обсяги незаконного збору та торгівлі цими рослинами, особливо в передсвяткові дні, набирають злочинного характеру.

За незаконний збір та торгівлю об’єктами рослинного світу, занесеними до Червоної книги України, передбачена адміністративна та матеріальна відповідальність.

При виявленні порушень природоохоронного законодавства просимо негайно інформувати правоохоронні органи та Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області.

Інформація для власників державних актів на землю старого зразка

З 1992-2001 рр. в Україні діяв державний акт на земельну ділянку рожевого або ж червоного кольору, який не містив кадастрового номеру земельної ділянки.

Крім відсутності інформації щодо кадастрового номеру, рожеві акти   могли містити дані щодо декількох земельних ділянок з різними цільовими призначеннями. Наприклад, для ведення особистого селянського господарства, а також для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд Це спричиняло певні незручності у випадку, коли власник мав намір передати одну з ділянок іншій особі.

Якщо Ваш державний акт на земельну ділянку рожевого кольору без кадастрового номеру, то для переоформлення земельної ділянки на іншу особу має бути виконана кадастрова зйомка та розроблена технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі. На підставі розробленої технічної документації державний кадастровий реєстратор вносить земельну ділянку до державного земельного кадастру та здійснює присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці. Виконання вказаних вище дій підтверджує виданий реєстратором витяг з Державного земельного кадастру.

Державний акт в період 2002-2008 р.

Прийняття нового Земельного кодексу України в 2001 році зумовило необхідність прийняття нових законів, що були логічним продовженням положень Земельного кодексу, а також приведення підзаконних актів у відповідність до положень останнього. У зв’язку з цим в 2002 році було затверджено нову форму держакту зеленого кольору.

В новому держакті вже не можна було зазначати більше однієї земельної ділянки. Введення в дію бази державного земельного кадастру дозволило присвоїти кожній, внесеній до кадастру, земельній ділянці окремий унікальний кадастровий номер. Кожний кадастровий номер складається з 19 цифр, розділених двокрапками та містить інформацію про код регіону, кадастрової зони, кварталу та номер конкретної земельної ділянки.

Особливістю було те, що зелений держакт дозволяв визначення часток співвласників земельної ділянки безпосередньо у формі самого держакту.

Державний акт зеленого кольору, як і рожевий, залишається чинним і по теперішній час. Проте, для укладення угод щодо земельної ділянки, в будь-якому випадку необхідно отримати витяг з Державного земельного кадастру.

Державний акт в період 2009-2012 р.

Необхідність удосконалення форми держакту, затвердженої в 2002 році, наприкінці 2008 року зумовила внесення змін до Постанови КМУ № 449 від 02.04.2002. Оновлена форма держакту друкувалась на бланках синього кольору. Основні зміни до форми полягали в доповненні держакту окремим полем для зазначення ідентифікаційного номеру (коду) власника земельної ділянки.

Справа в тому, що до цього часу власник земельної ділянки ідентифікувався за прізвищем, ім'ям, по-батькові якщо юридична особа, то за найменуванням. Коли ім’я чи найменування зазначалось з помилками, то виникали проблеми, пов'язані з розпорядженням правами щодо такої земельної ділянки. Держакт з помилками не давав можливості укласти будь-які договори, а вирішувалась така проблема, зокрема шляхом видачі дублікату держакту через втрату держакту з помилкою. Оновлена форма держакту зразка 2008 року вирішила такі проблеми.

Державний акт синього кольору також залишається чинним і на сьогодні, але для розпорядження правами щодо земельного ділянки необхідно отримати витяг з Державного земельного кадастру.

Кадастровий номер потрібний, аби вільно розпоряджатися власністю: дарувати, продавати, здавати в оренду, використовувати як заставу в банку. Без кадастрового номера власник ділянки фактично не має права розпоряджатися нею.

У селі Настасів попрощалися з полеглим воїном Василем Темірхановим

Страшна війна забрала ще одного нашого Героя – захисника, земляка та вірного сина України, який боронив свою державу до останнього подиху.
 
Василь Олексійович Темірханов народився 10 червня 1997 року у селі Настасів, навчався у місцевій школі. Після закінчення навчального закладу вступив у Тернопільський центр професійно-технічної освіти, де здобув фах електрозварювальника.
 
Василь був добрим, дружелюбним та щирим, завжди допомагав тим, хто цього потребував, мав багато друзів. Любив своїх братів та постійно піклувався про них. У школі йому подобались трудове навчання та образотворче мистецтво. Він любив життя та любив Україну, їй віддав останній свій подих.
 
У січні 2023 року Василь став на захист Батьківщини. Воював на різних напрямках фронту. Він був старшим солдатом, командиром 2-го відділення 2-го взводу роти протитанкових керованих ракет в/ч А4447. Загинув Василь Темірханов 9 лютого 2024 року унаслідок ворожого мінометного та артилерійського обстрілів поблизу Авдіївки на Донеччині.
 
Провести в останню путь молодого 26-річного Героя прийшли родичі, друзі, однокласники, сусіди, побратими, представники духовенства та влади.
Т
раурна хода пройшла від рідної хати Василя Темірханова до церкви Вознесіння Господнього села Настасів й далі попрямувала до кладовища, де поховали Героя. У нього залишились 3-річна донечка Поліна, дружина Василина, мати Ганна, батько Олексій, брати Віталій та Назар.
 
Щирі співчуття усім рідним та близьким! Нехай душа воїна Василя знайде вічний спокій у Царстві Небесному, а пам'ять про Нього залишиться живою серед нас. Вічна пам’ять та шана Герою!
 

У Настасові зустріли тіло загиблого на війні Героя Василя Темірханова

Сьогодні, 12 лютого, жителі Великоберезовицької громади, навколішки зі слізьми та болем, зустріли кортеж із тілом загиблого Героя, захисника України, жителя села Настасів – Василя Темірханова.
 
Сум та розпач знову охопили нашу громаду, безжальна війна продовжує забирати наших захисників. Ніщо не зможе полегшити біль рідних та близьких від втрати.
 
Односельчани на колінах зустріли тіло загиблого Героя та віддали шану українському захиснику, який загинув 9 лютого обороняючи Україну від російських окупантів поблизу Авдіївки на Донеччині. Траурний кортеж з тілом полеглого воїна пройшов від фігури Матері Божої до рідної хати Василя Темірханова.
 
Панахида відбудеться 12 лютого о 19:00 годині, чин похорону розпочнеться 13 лютого об 11:00 годині.
 
У Василя Темірханова залишились 3-річна донечка Поліна, дружина Василина, мати Ганна, батько Олексій, брати Віталій та Назар.
 
Висловлюємо співчуття усім рідним та близьким Василя. Пам’ять про Героя навіки житиме у наших серцях. Вічна пам’ять та шана нашому захиснику!
 

У СЕЛИЩІ ВЕЛИКА БЕРЕЗОВИЦЯ ВІДБУДУТЬСЯ ПЛАНОВІ ВИМКНЕННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Планові вимкнення електропостачання відбудуться 13 лютого у селищі Велика Березовиця Великоберезовицької громади.
 
За інформацією ВАТ «Тернопільобленерго», у зв’язку з плановими роботами вимкнення відбудуться з 10:00 до 16:00 години на вулицях: Трудова, Лесі Українки та Вишнева.

logo vb