ЗУНУ запрошує військовослужбовців на безкоштовне навчання

Західноукраїнський національний університет інформує про відкриття сертифікованої програми «Внутрішній аудит (у ЗСУ та силових і спеціальних структурах)» та запрошує на безоплатне навчання (за ваучерами на навчання за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України) військовослужбовців ЗСУ та інших силових структур, ветеранів війни, у тому числі звільнених у запас.

Підготовка відбуватиметься за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за акредитованою магістерською програмою «Аудит та державний фінансовий контроль» кафедри фінансового контролю та аудиту Західноукраїнського національного університету. Форма навчання - денна та заочно-дистанційна.

Усі охочі можуть надіслати до 03.07.2024 року на електронну адресу кафедри фінансового контролю та аудиту ЗУНУ (kaf fka(@wunu.edu.ua) лист про зацікавленість програмою із зазначенням контактної інформації. Подання документів здійснюється з 03.07.2024 р. по 10.07.2024 р. у приймальній комісії Західноукраїнського національного університету відповідно до актуальних Правил прийому.

Додаткову інформацію можна отримати на кафедрі фінансового контролю та аудиту Західноукраїнського національного університету за адресою: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11а (11 корпус, каб. 11206) або за телефоном: +380679969673.

Увага! Правила поведінки на водних об'єктах

Багато з нас у спекотну пору року люблять відпочивати біля води. Але для того, щоб відпочинок біля води і купання принесли задоволення та були безпечними, необхідно дотримуватися важливих правил та рекомендацій.

 1. На пляжах та інших місцях масового відпочинку забороняється:
 • Купатися в необладнаних, незнайомих місцях.
 •  Розпивати спиртні напої, купатися в стані алкогольного сп’яніння.
 • Забруднювати і засмічувати водні об’єкти.
 • Залишати сміття на березі.
 • Підпливати до моторних, вітрильних суден, веслових човнів та інших плавзасобів.
 • Стрибати у воду з катерів, човнів, а також споруд, не пристосованих для цих цілей.
 • Грати з м’ячем і в спортивні ігри в невідведених для цього місцях, пірнати у воду із захопленням, де вже  купаються люди.
 • Плавати на засобах, не призначених для цього.
 • Подавати крики помилкової тривоги, жартуючи.
 1. Щоб убезпечити себе і своїх близьких, завжди пам’ятайте:
 • Діти біля води і на воді повинні перебувати під постійним наглядом дорослих.
 • Вміння добре плавати — одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни  і ретельно дотримуватися правил поведінки на воді.
 • Купатися дозволяється при температурі води не нижче +18 градусів і температурі повітря + 20-22 градуси, у воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою.
 • Однієї з головних причин загибелі на воді є судома. Цю реакцію організму викликає різкий перепад температур, тому особливо небезпечно купатися в спеку або після фізичних навантажень.
 • Не можна купатися поодинці, поруч з вами завжди повинен бути хтось, щоб у разі потреби надати допомогу.
 • У походах місце для купання потрібно вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2м).
 • Небезпечно стрибати (пірнати) у воду в невідомому місці — можна вдаритися головою об грунт, корч і т.д., зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути. 
 • Перш ніж увійти в воду, обов’язково переконайтеся в тому, що вона чиста. Не купайтеся в брудній воді!  Випадково наковтавшись такої води, ви можете отримати сильний розлад шлунку. Якщо ви не можете визначити чистоту води самі, запитайте про це батьків або місцевих жителів.
 • Ніколи не купайтеся в невідомому місці, а також у воді, покритою тванню і ряскою! При виборі місця для купання не забувайте перевіряти дно!
 • Переконайтеся в тому, що на дні води немає гострих каменів і гілок або залізних прутів. Обережно визначте глибину водойми в тому місці, де збираєтеся купатися. Буває, що дрібне місце раптово змінюється глибоким, і ви, несподівано втративши опору, можете почати панікувати.
 • Якщо ви погано плаваєте, ніколи не купайтеся наодинці. Не заходьте у воду глибше, ніж по пояс. Використовуйте надувні матраци, щоб утриматися на воді, але пам’ятайте, що плавати на матраці небезпечно. Попросіть батьків або інших дорослих поспостерігати за вами, поки ви будете плавати на ньому.
 • Не купайтеся у водоймах із сильною течією: вас може віднести на значну відстань від суші. Не пливіть проти течії. Це відніме у вас занадто багато сил. Пливіть за течією, поступово наближаючись до берега.
 • Не пірнайте у воду, якщо ви не вмієте правильно це робити: ви ризикуєте сильно вдаритися об дно, не розрахувавши глибини. Об воду, як би несподівано це не звучало, теж можна дуже сильно вдаритися.
 • Якщо місце купання обгороджено буйками, ніколи не запливайте за них і не тримайтеся за них. Не плавайте на великі відстані поодинці, а також вночі. Не входьте у воду, якщо піднялися великі хвилі. Тримайтеся подалі від будь-яких кораблів і катерів, щоб не потрапити під їх гвинти.
 • Якщо ви втомилися плисти брасом або кролем, переверніться на спину. Плисти на спині найлегше, і ви зможете відпочити. Можна деякий час просто полежати на поверхні води обличчям вгору.
 • Не купайтеся довго, особливо в холодній воді. Рекомендованою є температура повітря 20- 25°С, а температура води — від 17 до 19°С. Середня тривалість купання 10-15 хвилин.
 • Якщо ви відчули, що у вас судомить стегно, зігніть ногу в коліні і рукою сильно потягніть назад. Якщо звело литковий м’яз, зігніть ногу і притисніть стопу до грудей.
 • Під час ігор у воді будьте уважні і обережні: уникайте захоплень і занурень, так як в запалі гри хтось із вас може наковтатися води. Не соромтеся кликати на допомогу в небезпечній ситуації, але ніколи не давайте хибних сигналів.
 • Якщо ви бачите, що кому-небудь з тих, що купаються потрібна допомога, кличте на підмогу інших людей. Якщо допомогти можете тільки ви, знайдіть предмет, за допомогою якого потопаючий зможе втриматися на плаву. Це може бути рятувальний круг, матрац, гумова камера — словом, будь-який плавучий предмет, за який можна схопитися.
 • У крайньому випадку пливіть на допомогу потопаючому і тільки за умови, що ви добре плаваєте і володієте прийомами порятунку. (Потопаюча людина знаходиться в стані паніки і абсолютно не контролює свої дії).  Потопаючий обов’язково буде чіпко хапатися за вас, дертися нагору і може втопити вас замість того, щоб врятуватися.) Підпливши до потопаючого, допоможіть йому триматися на воді і випливають разом з ним на таке місце водойми, де ви обидва можете встати на дно.

У Підгородньому поховали мешканця Великої Березовиці, який загинув на фронті

Жорстока війна продовжує приносити страшні звістки та горе у нашу громаду. Навіки додому повернувся Герой.

У Підгороднянській громаді попрощались з жителем Великої Березовиці Погорільцем Ігорем Івановичем 1972 року народження.

З 2018 року Ігор Погорілець проживав у Великій Березовиці. Захищав Україну на сході. Загинув 11 червня 2024 обороняючи українську землю.

Поховали Героя у Підгородньому на місцевому цвинтарі. Провести в останню дорогу бійця прийшли його рідні, друзі, побратими, сусіди, односельчани.

У нього залишилась мати та сестра…

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким воїна. Вічна та світла пам’ять Герою!

Слава Україні! Героям слава!

Більше фото на сторінці селищної ради за посиланням у "Фейсбук": https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid02svR822dP7Xm7jVxFafnVzmgKPr91WENF9HwtiqKdzBbmETXcdghQMe754DS6teKjl?locale=uk_UA 

У Великій Березовиці відбудеться благодійний аукціон та ярмарка

У неділю, 16 червня в селищі Велика Березовиця відбудеться благодійна ярмарка та аукціон, на якій збиратимуть гроші на дрони для 24 ОМБР ім. короля Данила.

Захід відбудеться біля церкви святого Володимира. Запрошуємо мешканців громади відвідати ярмарку та долучитися до збору коштів на потреби наших ЗСУ.

"Як прописати дитину без згоди батька або матері?", - відповідь від Координаційного центру з надання правничої допомоги

Реєстрація місця проживання дитини потребує згоди обох батьків. Втім буває так, що через погані стосунки, зокрема після розлучення, один з батьків не дає потрібну згоду. Такі дії порушують права та потреби дитини.

Що робити в такій ситуації роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги.

Навіщо потрібна реєстрація місця проживання дитини?

Реєстрація місця проживання дитини в Україні є обов’язковою. Без неї неможливо отримати соціальну допомогу, медичні послуги, які забезпечує держава, оформити дитину в садок, школу, а в майбутньому і отримати паспорт.

В які строки має бути зареєстроване місце проживання дитини?

Новонароджена дитина має бути зареєстрована протягом трьох місяців з дня її народження. А у випадку зміни місця реєстрації, у батьків є один місяць після зняття з попереднього місця проживання, щоб зареєструвати дитину за новою адресою.

Як відбувається реєстрація місця проживання дитини?

Зареєструвати дитину можна лише там, де прописані батьки. Якщо ж батьки зареєстровані в різних місцях – при оформленні місця проживання дитини потрібна письмова згода того з них, з ким дитина не проживатиме.

Якщо батьки зареєстровані не у власному помешканні, то згоди власника на реєстрацію дитини разом з батьками не потрібно.

Зареєструвати місце проживання можна через:

 • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
 • центр надання адміністративних послуг;
 • єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія
Які документи потрібні:
 • заява одного з батьків;
 • паспорти батьків або документи, що посвідчують особу;
 • свідоцтво про народження;
 • квитанція про сплату адміністративного збору;
 • письмова згода другого з батьків (у разі, якщо батьки зареєстровані за різними адресами).

Що робити, якщо один з батьків не дає згоду

Якщо мати чи батько відмовляються надати згоду на реєстрацію місця проживання дитини – розв’язати ситуацію можна лише у судовому порядку.

Тож потрібно:

 • звернутися до ЦНАПу із заявою про реєстрацію місця проживання дитини;
 • отримати відмову у реєстрації місця проживання дитини;
 • звернутися з позовом до суду.

Оскільки в цьому випадку порушуються права дитини, отримати допомогу зі зверненням до суду можна безкоштовно.

Діти мають право безоплатну правничу допомогу, в тому числі зі зверненням до суду (наприклад, складання заяви до суду, представництво інтересів у суді). На підставі ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правничу допомогу».

Допомога зі зверненням до суду  дітям в цьому випадку надається через законних представників — батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.

Приклад допомоги

Не могла прописати дитину через відсутність згоди батька

Щоб зареєструвати місце проживання молодшого сина, Катерина звернулась до ЦНАПу. Але отримала відмову, адже батько дитини не надав на це письмової згоди. Юристка системи БПД підготувала та подала до суду заяву про надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини без згоди батька. Після подачі заяви до суду, батько дитини так на зв’язок і  не вийшов. На судове засідання також не з’явився. Суд задовольнив заяву та надав відповідний дозвіл, що дозволить зареєструвати дитину за місцем реєстрації матері.

Детальніше тут.

Як звернутися до системи БПД

https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

Увага вимкнення електроенергії!

Вимкнення електропостачання відбудуться у селищі Велика Березовиця Великоберезовицької громади.

За інформацією ВАТ «Тернопільобленерго», у зв’язку з плановими роботами вимкнення відбудуться:

У селищі Велика Березовиця 14 червня з 09:00 до 16:00 на вулицях: Перемоги, Дружби. Дружби бічна, Глибока, Козацька, Злуки, Степова, частина Микулинецької, Галицька.

Відбулось засідання виконавчого комітету селищної ради

У вівторок, 11 червня, відбулось засідання виконавчого комітету Великоберезовицької селищної ради.

На порядку денному члени виконкому прийняли рішення призупинити освітній процес в закладах дошкільної освіти та дошкільних відділеннях комунальних закладів Великоберезовицької селищної ради з 17.06.2024 по 11.08.2024 включно на час проведення поточних (літніх) ремонтів та схвалили зміни до бюджету Великоберезовицької селищної ради на 2024 рік.

Окрім цього заслухали визначення обсягу компенсації витрат власникам жилого приміщення, що пов’язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Також проголосували за ряд рішень що стосуються дозволу на укладання договору дарування житлового будинку/земельної ділянки/квартири, де зареєстрована малолітня дитина, затвердження положення про порядок призначення та реєстрації помічника дієздатній фізичній особі, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки, створення комісії з питань встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю тощо.

Зокрема, прийняли рішення про виплати одноразової грошової допомоги, присвоєння адрес житловим та садовим будинкам, об’єктам нерухомого майна, надання дозволу на виготовлення технічної документації на газифікацію та інші.

Більше фото на сторінці селищної ради за посиланням у "Фейсбук": https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid0RjC9FHw17q1ARqfoS6Xwev9NXcdBs1oJuUDFjiAYwneeZbXDnr9rTLiRBhrGVsgPl?locale=uk_UA 

Увага відключення газопостачання!

За повідомленням ПАТ «Тернопільміськгаз» у Великій Березовиці у вівторок, 11 червня не буде газу.

У звʼязку з аварійними роботами на газопроводі середнього тиску з 10:00 до 16:00 год 11.06.2024 р. буде відсутнє газопостачання у селищі Велика Березовиця.

У Великоберезовицькій громаді відбувся благодійний турнір з футболу

В Острові колективи підприємства «Агропродсервіс» провели благодійний турнір з міні-футболу з нагоди 25-річчя компанії.

Участь узяли 4 команди структурних підрозділів «Агропродсервісу» та у скриньку благодійного фонду «Покрова» зібрали 48 350 грн. Гроші передадуть на потреби Збройних сил України.

Підтримав та привітав учасників голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко.

Більше фото на сторінці селищної ради за посиланням у "Фейсбук": https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid02CdrPPyoTNpLeZnJP9AcUNtK3Q3guQRQMa2RUfpdoETWyCW8zbH3TjCeHNwY4MVCCl?locale=uk_UA

Почав діяти проєкт, який забезпечує дітям пільгових категорій соціальну допомогу та підтрику

В Україні розпочався експериментальний проєкт «Гроші ходять за дитиною», метою якого є забезпечення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки послугами з оздоровлення та відпочинку за принципом «гроші ходять за дитиною». Учасники проєкту: сім’ї з дітьми, що мають соціальний статус діти з інвалідністю або діти з багатодітних сімей віком від 7 до 18 років з числа малозабезпечених.

Отримувачі цієї послуги можуть зареєструватись на відповідному вебсайті за цим посиланням: https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/e-health

Для участі в програмі оздоровлення повинні одночасно виконуватися дві умови:

 • Сім’я отримує допомогу малозабезпеченій сім’ї.
 • Дитина, віком від 7 до 18 років перебуває на обліку як пільговик і інформація по ній знаходиться в Реєстрі пільговиків з діючою категорією "Дитина з багатодітної сім'ї".

Або:

 • Сім’я отримує допомогу малозабезпеченій сім’ї.
 • Дитина віком від 7 до 18 років має інвалідність (крім підкатегорії А).

Якщо в переліку пільговиків відсутні дані про Вашу дитину, то можна подати заяву до найближчого відділення Пенсійного фонду України для постановки на облік дітей для отримання статусу "Дитина з багатодітної сім'ї".

Також можна скористатися іншими програмами з оздоровлення та відпочинку дітей, звернувшись з таким проханням до відповідних структурних підрозділів соціальних захисту населення.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

 • Ви отримаєте сповіщення через «ДІЯ» або вас повідомлять органи соціального захисту
 • Батькам (або особам, що їх замінюють та мають офіційне підтвердження) необхідно звернутись до ПриватБанку і отримати картку із спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти у розмірі п’яти прожиткових мінімумів
 • Очікувати зарахування коштів на рахунок
 • Після отримання коштів перейти на сайт https://rstmo.ioc.gov.ua/mop/search у розділ «Пошук закладу»
 • Необхідно поставити галочку біля «е-Оздоровлення (для власників спеціальних банківських рахунків)» та натиснути кнопку «Шукати»
 • Оберіть заклад з переліку, ознайомтесь з наведеною інформацією про заклад і натисніть «Подати заявку»
 • Вказавши свої персональні дані натисніть кнопку «Перевірити в переліку»
 • Вкажіть дані про дитину, яку бажаєте оздоровити в обраному закладі та заповніть заявку
 • Перевіривши вказані дані натисніть «Подати заявку»
 • Прибути в заклад в визначену дату
 • Оплатити путівку карткою отриманою в ПриватБанк

logo vb