ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ ПІДПРИЄМЦІВ, ЩО МАЮТЬ БОРГ ЗІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

 

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

Страховий стаж – це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального. Для зарахування  повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати ЄСВ в сумі, не меншій мінімального страхового внеску.

Заборгованість з єдиного внеску призводить до не зарахування працівникам підприємств, установ та організацій, а також фізичним особам підприємцям страхового стажу за місяці у  яких відсутня сплата.

Також у ГУ Пенсійного фонду України в Тернопільській області звертають увагу, що несплачена сума стає податковим боргом та застосовуються фінансові санкції (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464). На суму недоїмки платнику єдиного внеску  нараховується пеня на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення платежу. Причому на такі борги термін позовної давності не розповсюджується.

Підприємців та юридичних осіб, у яких наявний борг зі сплати ЄСВ, просять сплатити свої борги — зробити правильну «інвестицію» в своє майбутнє та майбутнє найманих працівників.

 

За матеріалами ГУ Пенсійного фонду України в Тернопільській області