Інструменти доступності

Латвійські партнери передпли два автомобілі для підрозділів у яких служать бійці з громади

Співпраця з латвійськими партнерами триває!

У пʼятницю, 29 листопада, з гуманітарною місією, Великоберезовицьку громаду відвідали заступник мера міста Марупе (Латвія) Валдіс Карклінс, керівник відділу інформаційних технологій Оскар Кракц, представник бізнесу Марупе Яніс Муратовс.

У квітні 2024 року Великоберезовицька громада підписала Меморандум про співпрацю з муніципалітетом Марупе. В межах цієї співпраці наші латвійські партнери передали два транспортні засоби для військових підрозділів Збройних сил України, в яких служать бійці з Великоберезовицької громади.

Автомобілі раніше використовувала муніципальна поліція Марупської громади, але депутати та керівництво громади вирішили передати їх для наших військових. Окрім того, для бійців привезли взуття, термобілизну, одяг та інші необхідні речі, а також передали квадрокоптер.

За ініціативою керівництва муніципалітету Марупе Петриківська гімназія Великоберезовицької громади отримала 10 нових портативних комп’ютерів для обладнання комп’ютерного класу.

Висловлюємо вдячність нашим латвійським друзям за допомогу та підтримку.

Слава Україні! Героям слава!

*Більше фото на нашій сторінці Facebook за посиланнямhttps://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid0Uic3DvqehyNNyURZP2cdgZwsT2e1sqoLCURaNfopffysFtGHbE6c2fhLVLfgNMTxl?locale=uk_UA

Голова громади та начальниця економічного відділу поділились досвідом успішної реалізації проєктів за грантові кошти

Проєктна робота у Великоберезовицькій громаді стала прикладом ефективного використання можливостей для розвитку громади.

Під час діалогового заходу голів громад Тернопільщини, організованого командою Регіонального офісу «U-LEAD з Європою», Великоберезовицький селищний голова Андрій Галайко та начальниця відділу економічного розвитку, інвестицій та державних закупівель Оксана Зазуляк поділилися досвідом успішної реалізації проєктів за грантові кошти.

Зокрема, наголошувалося на важливості співпраці з міжнародними донорами та програмами технічної допомоги, такими як «U-LEAD з Європою», які надають підтримку громадам у підвищенні кваліфікації у різних сферах, пошуку фінансування та розробці проєктів. Варто зазначити, що партнерство із громадськими організаціями теж допомагає залучати додаткові ресурси та успішно втілювати проєкти в громаді.

Цей досвід став важливим прикладом для інших громад Тернопільщини, як ефективно використовувати інструменти проєктного менеджменту для залучення додаткових ресурсів і забезпечення сталого розвитку.

Дякуємо Регіональному офісу «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області за запрошення та співпрацю!

*Більше фото на нашій сторінці Facebook за посиланнямhttps://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid02Yspp1EL12UohTCmW68uFjTMUTgfZhVEZ5nyX6zRpTSZAoVE1E49cv27a8tiaC9yFl?locale=uk_UA 

Забезпечення енергонезалежності місцевого бізнесу

Для забезпечення енергонезалежності місцевого бізнесу наявні фінансові та кредитні програми АТ «Ощадбанк»:

 2

3

4

5

6

7

89

Великоберезовицька громада бере участь у програмі «Моніторинг і оцінювання стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Великоберезовицька територіальна громада - єдина з громад Тернопільської області, яка за результатами конкурсного відбору бере участь у Програмі підтримки «Моніторинг і оцінювання стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації», що впроваджує Програма «U-LEAD з Європою».

Дана Програма підтримки сприятиме розвитку навичок використання системи моніторингу і оцінювання стратегій розвитку громад та плану заходів. Також, вона дозволить адаптувати системи моніторингу і оцінки до нових законодавчих вимог.

Впродовж квітня - серпня 2024 року представники Великоберезовицької громади покращать навики з моніторингу та оцінювання реалізації Стратегії розвитку громади та Плану заходів . Також, планується вдосконалення системи показників та індикаторів цілей Стратегії, створення автоматизованої системи моніторингу і оцінювання, інтеграція результатів цих процесів в управлінський цикл, враховуючи зміни та контекст повоєнного розвитку.

Вдячні Програмі U-LEAD з Європою за підтримку та співпрацю.

Студентти та викладачі УКУ відвідали Великоберезовицьку громаду

Великоберезовицьку громаду відвідали студенти та викладачі Українського католицького університету.
Спершу гості побували у Великоберезовицькій селищній раді, де голова громади Андрій Галайко ознайомив їх з діяльністю громади, її розвитком, успішними проєктами та співпрацею з підприємствами.

«Студентів та викладачів УКУ зацікавила наша громада, зацікавило і те, що у нас вже є інвестиційний паспорт. Вони готові його оновити та внести якісь свої пропозиції», - зазначив селищний голова Андрій Галайко.

У ході візиту студенти УКУ відвідали підприємства, які знаходяться на території Великоберезовицької громади та Індустріальний парк «Західноукраїнський промисловий хаб».

«У нас є напрямок стратегія на розвиток суспільноорієнтованого навчання. Це означає, що студенти разом з громадою, вирішують якісь питання, які будуть корисні для громади. Тобто для студентів добре, що вони можуть свої знання використати на практиці, а для громади це також є плюс, бо відповідно якісь їхні проблеми можуть бути вирішені. В рамках цього курсу ми приїхали у Велику Березовицю, подивитися як працюють вдалі об’єкти в які інвестували, тому ми просили зробити нам екскурсію саме по таких об’єктах, щоб подивитися як це працює на практиці», - розповіла викладачка, доцентка кафедри державного управління УКУ, Оксана Василиця.

Зокрема, студенти побували у старовинному храмі Вознесіння Господнього та відвідали автентичні мальовничі будиночки, які знаходяться у Настасові.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid096jJz1edGzHVSYDd83Ju4mngBZMfLp66qYiiwEW7Rqk6B9DGqFxgkSZzjFQggTfDl

Популяризація торговельної марки «Зроблено в Україні»

З метою популяризації товарів українського виробництва та сприяння збільшенню внутрішнього попиту на товари національного виробника, просимо суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території Великоберезовицької громади започаткувати брендування товарів власного виробництва та використовувати логотип «Зроблено в Україні» на товарах власного виробництва.

Кампанія «Зроблено в Україні» покликана привернути увагу українців до українських виробників і спонукати більше купувати продукцію українського виробництва, а також – відкривати власні підприємства, щоб посилювати економіку країни.

Інформаційні матеріали щодо брендування товарів містяться за посиланнями: короткий брендбук (гайд) по використанню логотипу: https://drive.google.com/file/d/18DT1RekCLOjnSMsubhXf-UKBmXhuJkiu/view 

стікери для маркування: https://drive.google.com/drive/folders/1A6SSGI_DxvHSOPYdsCh3NTo4HMhDJoZz 

дозвіл Мінекономіки на використання знаку: https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=b2de9b59-d132-4a61-b841-f9a2634f6b5f&tag=ZroblenoVUkraini

Про результати просимо суб’єктів господарювання інформувати Великоберезовицьку селищну раду (електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Представники малого та середнього бізнесу можуть отримати грант від 10 000 до 50 000 євро

Інформуємо, що малі та середні бізнеси Великоберезовицької громади можуть вивести свій технологічний стартап чи бізнес на новий рівень. Для цього Проєкт Seeds of Bravery, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу через Європейську Інноваційну Раду, дає можливість отримати грант в розмірі від 10 000 до 50 000 євро.

Участь можуть взяти усі прогресивні технологічні малі та середні бізнеси (включаючи стартапи та масштабні компанії), які працюють над інноваційними рішеннями, послугами чи продуктами.

Подати заявку можна за п’ятьма напрямками:

-послуги для бізнесу та інновацій;

-інноваційне підприємництво;

-інкубатори глибоких технологій;

-відбудова України;

-масштабування та акселерація у сфері глибоких технологій.

Загальна сума фінансової підтримки, яку зможе отримати одна компанія, — 60 000 євро.

Кінцевий термін подання заявок до 25 квітня 2025 року.

Деталі та подача заявки за посиланням: https://business.diia.gov.ua/cases/granti/seeds-of-bravery-pat-novih-grantovih-program-dla-ukrainskih-tehnologicnih-startapiv-ta-msp?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=granti_dlya_innovaciy_ta_zrostannya_biznesu_daydzhest_mozhlivostey&utm_term=2024-02-28

З місцевими представниками бізнесу поспілкувався віце-мер Марупе

Делегація з Латвійської Республіки ознайомилася з роботою Індустріального парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» у Великоберезовицькій громаді. Представники Марупського краю: віце-мер Марупе Валдіс Карклінс, спеціаліст з маркетингу агентства з підтримки туризму та бізнесу повіту Марупе Ілзе Жунде, керівник відділу інформаційних технологій центральної адміністрації округу Марупе Оскар Кракт поспілкувалися з представниками місцевого бізнесу, працівниками селищної ради, депутатами та членами виконавчого комітету.

Гості з Марупського краю також ознайомилися з виробничими потужностями релокованого підприємства ТМ Гуляй-поле, яке охоплює значну частину площі Індустріального парку.

Цікавою була презентація громади Марупе, яка знаходиться у центрі Латвії та межує зі столицею. Статус міста Марупе здобуло 1 липня 2022 року. До цього, маючи статус села, було 13-тим населеним пунктом у країні за чисельністю населення.

У Марупському краю мешкають понад 40 тисяч жителів. Мешканці віком від 19 до 64 років становлять 61,5% населення, а віком від 65 років – 8,5%. Громада багата унікальними природними, архітектурними та культурними пам’ятками.

У планах громад підписання меморандуму про співпрацю.

«Представники Марупе, побачивши нашу презентацію, зацікавились Великоберезовицькою громадою. Протягом двох днів ознайомлювались з роботою закладів освіти, культури, а також відвідали наші храми, місцеві пам’ятки. Особливо зацікавили гостей заходи безпеки, зокрема укриття, які ми облаштували у закладах громади. Безпекові питання стали важливими для представників Латвії, адже також межують з росією, яка сьогодні веде повномасштабну війну в Україні», - зазначив Андрій Галайко.

За словами віце-мера Марупе Валдіса Карклінса, це перший візит делегації в Україну.

«У Великоберезовицькій громаді надзвичайно дружелюбні та відкриті люди. Це одразу відчувається. Якщо порівнювати наші громади, то є багато спільного, незважаючи на велику відстань. Є декілька ідей над якими ми могли б працювати у майбутньому, проте їх потрібно ще обговорити зі своїми колегами та обрати напрямки для співпраці, які зможемо запропонувати», - поділився Валдіс Карклінс.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada

Делегація з Латвії відвідала заклади освіти, культури та храми у Великоберезовицькій громаді

 

З особливостями освітнього процесу, розвитком економіки, культури та спорту у Великоберезовицькій громаді ознайомилася делегація повіту Марупе з Латвії.

Протягом 19-20 лютого заступник голови міської ради Марупе Валдіс Карклінс, спеціаліст з маркетингу агентства з підтримки туризму та бізнесу повіту Марупе Ілзе Жунде, керівник відділу інформаційних технологій центральної адміністрації округу Марупе Оскар Кракт разом з селищним головою Андрієм Галайком, начальницею відділу екомічного розвитку, інвестицій та державних закупівель Оксаною Зазуляк, начальником відділу освіти Василем Цалем відвідали Острівський, Мишковицький та Буцнівський ліцеї.

Представники Марупе ознайомилися з навчальним процесом у закладах, а також оглянули укриття, де у випадку повітряної тривоги перебувають школярі та педагоги. Окрім цього відвідали Інклюзивно-ресурсний центр громади, який знаходиться у селі Острів. У закладі працюють 6 фахівців, які у роботі використовують сучасні міжнародні діагностичні методики та забезпечують права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Завітали представники Марупе у пам’ятки архітектури місцевого значення: церкву святих апостолів Петра і Павла та церкву Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії у селі Буцнів, церкву Вознесіння Господнього у селі Настасів.

Також у селі Настасів побували в культурно-мистецькому центрі громади, будинку культури, бібліотеці та старостинському окрузі. Ознайомились з потужностями ПАП «Агропродсервіс», зокрема роботою соєвого заводу та виробництвом насіння, сучасними лабораторіями.

Більш фото за посиланням: https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid02RxZbmaFkwFsNXB97cHRtqsorQFNmtSDNF4Tgt85eN13nnXftBLfQ1fdxLKQPZWVql

Делегація з латвійської громади Марупе завітала до Великоберезовицької громади

Великоберезовицьку громаду з офіційним візитом відвідала делегація з міста Марупе, яке знаходиться у центрі Латвії. Громаду представили заступник голови міської ради Марупе Валдіс Карклінс, спеціаліст з маркетингу агентства з підтримки туризму та бізнесу повіту Марупе Ілзе Жунде, керівник відділу інформаційних технологій центральної адміністрації округу Марупе Оскар Кракт.

У рамках дводенного візиту гості ознайомилися з культурними та архітектурними пам’ятками громади, відвідали храми та освітні заклади. Поспілкувалися з представниками місцевого бізнесу, працівниками селищної ради, депутатами та членами виконавчого комітету.

Під час зустрічі у селищній раді голова громади Андрій Галайко ознайомив гостей з особливостями регіону, історією створення Великоберезовицької громади, її розвитком та успішними проєктами.

Сторони обговорили подальшу співпрацю Великоберезовицької та Марупської громад.

Валдіс Карклінс подякував за запрошення та поділився, що це перший досвід співпраці з українськими партнерами.

«Ми дуже раді бути сьогодні поруч тут з вами. Ознайомились з місцевістю і надіємось на подальшу співпрацю. Марупе розташоване за 6 км від столиці, статус міста отримало 1 липня 2022 року. Сьогодні у нас проживають 40 тисяч мешканців. Здебільшого це молодь і діти, адже середній вік населення становить 33 роки. Марупе є важливим для всієї країни, адже саме тут розташований головний міжнародний аеропорт Латвії. Якщо говорити про бюджет Марупе, то саме завдяки молодому населенню є найбільше надходжень до місцевого бюджету», - поділився Валдіс Карклінс.

Андрій Галайко подякував Уряду Латвії та латвійському народу, зокрема і жителям громади Марупе за підтримку українців та допомогу під час повномасштабної війни.

Марупе стало надійним прихистком для українців, які змушені були покинути власні домівки через вторгнення російських окупантів. Від початку повномасштабного вторгнення Латвія виділила для підтримки України понад 600 мільйонів євро, що становить 1% ВВП держави.

Більш фото за посиланням: https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/posts/pfbid02eQDsuZuPmKUbYfeFbTuMfaGdU3tq9DHdNjrcMeRXxbVhMSdqqAYuLqRUM38338Vsl

logo vb