Малі та середні підприємства можуть скористатися грантовими можливостями завдяки програмі міжнародної співпраці

Німецька федеральна компанія з міжнародної співпраці «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» реалізує в Україні одну із програм міжнародної співпраці заради економічного розвитку EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності економіки України, покращення інституційних та регуляторних умов на національному та місцевому рівнях, завдяки яким малі та середні підприємства (МСП) можуть скористатися новими економічними перспективами, які пропонує Угода про асоціацію з ЄС.

Грантові можливості в рамках програми:

 750 грантів до 4 000 євро для мікробізнесу.

Мета – відновлення діяльності мікропідприємців на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були деокуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в умовах війни з усіх інших регіонів України.

Відбір отримувачів грантів відбуватиметься трьома хвилями, для участі в яких мікропідприємець має подати заяву на порталі Дія Грант від EU4Business для мікробізнесу | Дія (diia.gov.ua)

8 – 21 серпня 2023 р. - перша хвиля для мікропідприємців, які зареєстровані та провадять діяльність в найбільш постраждалих від війни областях (Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській (окрім м. Київ) Луганській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Харківській та Херсонській)

22 серпня – 04 вересня 2023 р. - друга хвиля для мікропідприємців, які зареєстровані та провадять діяльність на деокупованих територіях раніше тимчасово окупованих територіальних громадах Київської Чернігівської, Харківської, Херсонської, Донецької, Сумської областей чи інших областей, які будуть деокуповані на момент подання заяви)

05 – 18 вересня 2023 р. - третя хвиля для мікропідприємців, які зареєстровані та провадять діяльність в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій.

Повний перелік критеріїв прийнятності мікропідприємств, перелік КВЕДів та деталі подачі заявки можна переглянути на сайті ініціативи Програма «Грант від EU4Business для мікробізнесу” (bdf.gov.ua)

Відео-інструкція Грант від EU4Business для мікробізнесу! - YouTube

Відбудеться онлайн-семінар для суб’єктів господарювання громади

Запрошуємо суб’єктів господарювання громади долучитися до онлайн-семінару щодо особливостей відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України ,,Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Захід розпочнеться 5 вересня 2023 року о 15:00 годині.

Онлайн-семінар відбудеться в програмі Zoom за посиланням: https://us04web.zoom.us/j/75191313969?pwd=dQAPdIjlcF6joqlqY4nNWKDJgYXh

Zu.1, ідентифікатор конференції: 751 9131 3969, пароль: 123456.

Реєстрація учасників заходу: http://surl.li/kouci

Великоберезовицька ТГ - учасниця проєкту «Підтримка інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: адаптація та відновлення як відповідь на війну»

Представники Великоберезовицької селищної громади взяли участь у тренінгу «Впровадження діалогових ініціатив в громадах».

Захід організовано ІМіП в рамках проєкту «Підтримка інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: адаптація та відновлення як відповідь на війну».

Мета проєкту – зміцнення соціальної згуртованості між приймаючими громадами та ВПО, а також налагодження комунікації та включення новоприбувших людей в процес обговорення питань відбудови та розвитку громади.

Участь у проєкті беруть 4 громади з різних куточків України: Великоберезовицька ТГ Тернопільської області, Горінчівська ТГ Закарпатської області, Сколівська ТГ Львівської області, Киїнська ТГ Чернігівської області.

Учасники у межах заходу набували нових знань та досвіду, розглядали теми конфлікту, налагодження діалогу, комунікації та фасилітації, а також обговорили головні виклики на шляху до соціальної згуртованості у громадах.

Проєкт «Підтримка інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: адаптація та відновлення як відповідь на війну». реалізується ІМіП спільно з партнерами (Діалог у дії, Мирні зміни) за підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

 

Відбудеться онлайн-семінар щодо участі суб’єктів господарювання області в грантових програмах підтримки бізнесу

 

30 березня 2023 року о 15:00 год відбудеться онлайн-семінар щодо участі суб’єктів господарювання області в грантових програмах підтримки бізнесу від Міжнародної організації з міграції.

Онлайн-семінар відбудеться в програмі Zoom: https://us05web.zoom.us/j/82924481491?pwd=cXhqRG56Q1UzSDdQWTByVDBWY2JLQT09, ідентифікатор конференції: 829 2448 1491, пароль: 123456.

Реєстрація учасників доступна до 29.03.2023 за посиланням: https://cutt.ly/P4EVr2f

Довідково: Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту ,,Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, реалізовує грантовий проєкт для мікро- та малого бізнесу України.

Основною метою грантової програми є підтримка економіки України шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги.

Максимальна сума гранту для мікропідприємств становить 4500 євро, для малих підприємств – 20000 євро в гривневому еквіваленті за курсом ООН.

Заявку можуть подати малі та мікропідприємства, що релокуються або здійснюють діяльність в Тернопільській області; зареєстровані не менше ніж за 1 рік до дати подання заявки.

ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ ПІДПРИЄМЦІВ, ЩО МАЮТЬ БОРГ ЗІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

 

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

Страховий стаж – це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального. Для зарахування  повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати ЄСВ в сумі, не меншій мінімального страхового внеску.

Заборгованість з єдиного внеску призводить до не зарахування працівникам підприємств, установ та організацій, а також фізичним особам підприємцям страхового стажу за місяці у  яких відсутня сплата.

Також у ГУ Пенсійного фонду України в Тернопільській області звертають увагу, що несплачена сума стає податковим боргом та застосовуються фінансові санкції (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464). На суму недоїмки платнику єдиного внеску  нараховується пеня на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення платежу. Причому на такі борги термін позовної давності не розповсюджується.

Підприємців та юридичних осіб, у яких наявний борг зі сплати ЄСВ, просять сплатити свої борги — зробити правильну «інвестицію» в своє майбутнє та майбутнє найманих працівників.

 

За матеріалами ГУ Пенсійного фонду України в Тернопільській області

 

logo vb