Перша леді України Олена Зеленська завітала до Інклюзивно-ресурсного центру у нашій громаді

Перша леді України Олена Зеленська завітала до Інклюзивно-ресурсного центру у нашій громаді

Перша леді України Олена Зеленська завітала до Інклюзивно-ресурсного центру у Великоберезовицькій громаді, де познайомилася з дітьми, які там навчаються.

Протягом року корекційно-розвиткові заняття в Інклюзивно-ресурсному центрі нашої громади відвідує 4-річний Денис – вимушений переселенець з Херсонщини. Пережитих воєнних жахів вистачило, щоб хлопчик став тривожним, замкненим та невпевненим. У дитини з’явилися навіть проблеми з мовленням. Поки його тато захищає країну на фронті, вони з мамою переїхали до Тернопільської області й тут звернулися по допомогу.

Фахівці Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезовицької селищної ради радіють, що вдалося повернути дитині усмішку, позитив, а також бажання вчитися та спілкуватися.

Завітавши до ІЦР, Олена Зеленська познайомилася з Денисом й іншими дітьми з особливими освітніми потребами, які знайшли тут увагу та підтримку. Поспілкувалася з його фахівцями, адже мета центру – щоб усі дітки отримували все необхідне для навчання та віри в себе.

Заклад покликаний забезпечувати права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Тут проводять навчання для фахівців, які долучені до інклюзивної освіти. В установі здійснюють  психолого-педагогічний супровід здобувача освіти. ІРЦ також реагує на потреби внутрішньо переміщених дітей з інвалідністю, з особливими освітніми потребами та їхніх сімей, які постраждали від російської агресії. З 2020 року тут надають послугу безкоштовного перевезення дітей з інвалідністю із порушеннями опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою крісла колісного.

На обліку в установі перебуває 1210 дітей, які пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку (у середньому 218 дітей на рік).

У 2023 році фахівці закладу провели 713 індивідуальних та групових корекційно-розвиткових занять.

«Тема мого візиту на Тернопільщину – безбар’єрність у дії, і доступна для всіх якісна освіта – якраз одна з глобальних цілей всеукраїнської Стратегії безбар’єрності. Кожен інклюзивний клас, кожен пройдений завдяки адаптованим підручникам урок, кожне здобуте завдяки фахівцям центру знання  – це шлях до кращого майбутнього не тільки конкретної дитини, а й усієї країни. Бо Україна – країна для людей», – наголосила перша леді.

У центрі, відповідно до вимог, обладнано кабінети практичного психолога, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, також облаштовано внутрішню вбиральню відповідно до ДБН для маломобільних груп населення. Для забезпечення безбар’єрного доступу до установи перед входом облаштовано пандус.

У школах Тернопільщини 923 інклюзивні класи, у яких навчаються 1153 учні. Фахівців для роботи з ними теж готують тут, в ІРЦ. Центри співпрацюють із родинами, визначають, що потрібно кожній дитині, піклуються про те, щоб у всіх були відповідні навчальні матеріали, за потреби – підручники шрифтом Брайля, навіть забезпечують спеціальний транспорт до школи та зі школи.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/VelykoberezovytskaGromada/

logo vb