У Великоберезовицькій громаді відзначили 209-ту річницю з Дня народження Тараса Шевченка

У Великоберезовицькій громаді відзначили 209-ту річницю з Дня народження Тараса Шевченка

У Великоберезовицькій громаді відзначили 209-ту річницю з Дня народження генія українського народу, славетного поета, художника та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Присутні вшанували пам’ять Кобзаря, помолилися за упокій його душі та поклали квіти до підніжжя пам’ятника в смт. Велика Березовиця. Під час заходу лунали пісні та вірші славетного сина України, який став героєм та символом нашого народу.

«Тарас Шевченко – це код української нації, наша історія, наше сьогодення і наше майбутнє. Хоча його твори написані майже 200 років тому, але не втрачають актуальності сьогодні. Вони надихають наших мужніх воїнів на подвиги у боротьбі з ворогом, об’єднують нас у підтримці Збройних Сил України і нашій боротьбі за нашу незалежність. Ми відзначаємо сьогоднішню дату у важкий час великих випробувань нашого народу. Але ми віримо у нашу перемогу», - зазначив під час урочистостей селищний голова Андрій Галайко.

Для Великої Березовиці сьогоднішній захід став особливим, адже рівно 30 років тому тут встановили пам’ятник видатному Кобзарю.

«Наприкінці 80-тих років за ініціативи Бориса Білоуса та підтримки місцевих активістів Василя Волинця та Володимира Міщака було організовано збір коштів на встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. Люди віддавали останню копійку, аби увіковічнити пам’ять про Кобзаря. Створив пам’ятник митець, скульптор Микола Невеселий. Дякую ініціаторам і жертводавцям, усім, хто долучився, щоб ми мали таке сакральне місце для Великої Березовиці, щоб ми змогли прийти, помолитися і вшанувати нашого великого пророка, - розповів Андрій Галайко. – Віримо у наші Збройні Сили України! Вічна слава і шана Великому Кобзареві! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!»

 

logo vb