У Великоберезовицькій громаді реалізуватимуть проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».

У Великоберезовицькій громаді реалізуватимуть проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».

Великоберезовицька ТГ пройшла конкурсний відбір та увійшла до четвірки громад у Тернопільській області, де впроваджуватиметься проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я».

Перша робоча зустріч у рамках проєкту відбулася сьогодні, 20 листопада, у селищній раді. Великоберезовицьку громаду представив заступник селищного голови Андрій Колісник. Він розповів про особливості розвитку медичної галузі та її підтримку.

Директор КНП Великоберезовицької селищної ради «Тернопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Галина Соколовська ознайомила присутніх про стан вакцинації у громаді, виявляння та реагування на загрози громадському здоров’ю.

Директор ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Оксана Чайчук, завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Марія Павельєва та Наталія Харченко – завідувач відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» розповіли про вакцинацію в області, озвучили регіональні дані щодо захворюваності, нагадали про законодавчий аспект відмови від щеплень, а також про важливість вакцинації дорослих. Окрім цього нагадали про вакцини, які закуповуються коштом Держбюджету та додаткову вакцинацію коштом самих пацієнтів або громади.

Про особливості реалізації проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я» його етапи та взаємодію детальніше розповіли регіональний експерт в Тернопільській області Оксана Луцька та координатор проєкту Надія Шубала. Вони презентували ініціативу та результати роботи у 2022 році.

Також участь в обговоренні взяли начальник відділу освіти Василь Цаль, директор КУ «Центр надання соціальних послуг» Ольга Жидик, начальник відділу соціального захисту населення Сергій Мандзюк.

Мета проєкту – збільшити охоплення профілактичними щепленнями дітей та дорослих шляхом інформаційних та адвокаційних кампаній, а також підвищення стійкості громад до потенційних загроз здоров’ю населення.

Серед основних завдань проєкту:

1)    попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю;

2)    забезпечити надання критично важливих функцій громадського здоров’я у кризовий період;

3)    посилити стійкість громад до потенційних ризиків громадського здоров’я;

4)    розширити доступ до послуг у сфері психічного здоров’я.

Проєкт Розбудова стійкої системи громадського здоров’я фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я - ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського

logo vb