Про грантові програми для потенційних підприємців та ветеранів

Про грантові програми для потенційних підприємців та ветеранів

ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ "єРОБОТА"

Держава заохочує бізнес не зупинятися та продовжувати працювати на благо України в умовах війни. Яскравим прикладом є запуск грантових  програми для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання.

Задля реалізації отримання грантів Кабмін запустив проєкт «єРобота», в рамках якого українці можуть подавати заявки через портал «Дія».

Грантові програми єРобота – це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

Більш детальну інформацію про грантові програми можна отримати в Консультаційному пункті для бізнесу ЦНАП Великоберезовицької селищної ради.

Гранти на будь-який мікробізнес

На таку підтримку від держави може розраховувати будь-який українець, що має бізнес-план та бажання розвиватися. Для участі ви маєте підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал Дія. «Ощадбанк» здійснює оцінювання бізнес-плану та ділової репутації заявника, після чого учасник має пройти співбесіду у центрі зайнятості.

Рішення про надання гранту приймається Державною службою зайнятості. Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.

Гранти на розширення чи створення підприємств у сфері переробки

Така програма передбачає залучення до 8 млн гривень для старту чи розвитку виробництв з переробки. Кошти по цьому гранту є цільовими, їх можна буде витратити лише для придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання), а також на покриття витрат з доставки та введення в експлуатацію.

Держава співфінансує 50% від вартості проєкту, решту 50% оплачує отримувач.

Заявка також подається через портал Дія разом з бізнес планом. Оцінка учасника проводиться банком на основі його ділової репутації, бізнес-проєкту та співбесіди. Рішення про надання гранту приймається Мінекономіки на підставі переліку висновків банку.

Підприємці, які отримали кошти, зобов’язані протягом 3 років сплатити податки та ЄСВ у розмірі гранту та створити щонайменше 25 робочих місць. 

ГРАНТИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ

 Крім цього, у рамках програми єРобота учасники бойових дій, члени їх сімей та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант на започаткування або розвиток власної справи. Програма передбачає виділення до 1 млн гривень. Претендувати на отримання коштів можуть лише особи, які мають відповідний підтверджений статус.

logo vb