Інструменти доступності

ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ З ГРОМАДИ НА ФРОНТ ВІДПРАВИЛИ ЩЕ ДВА АВТОМОБІЛІ

 

Для захисників з Великоберезовицької громади, які на фронті обороняють Україну від російських окупантів, відправили два автомобілі.

Волонтери Петриківського старостинського округу придбали та передали нашим захисникам у Краматорськ Донецької області та Каховку Херсонської області транспортні засоби Hyndai Tucson і Volkswagen Transporter Т4.

Дякуємо волонтерам та усім небайдужим людям, які допомагають Збройним Силам України у боротьбі з російськими окупантами.

Слава Україні!

Героям слава!

 

 

На Донеччині загинув 25-річний Герой з Настасова Олег Бахмач

 

Трагічна звістка знову сколихнула Великоберезовицьку громаду…

Захищаючи Україну від російських окупантів у Краматорському районі на Донеччині загинув 25-річний воїн з Настасова Бахмач Олег Михайлович. Герой отримав поранення, несумісні з життям під час участі у бойових діях.

Народився захисник України 24 липня 1997 року. Навчався у місцевій школі, після її закінчення був призваний на строкову військову службу.

Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну став на захист рідної країни. Обороняючи її волю та незалежність віддав найдорожче – власне життя…

Олег Бахмач був спокійним і товариським, патріотом, мав багато друзів.

У Героя залишилась мати Марія, батько Михайло, сестри Катерина і Ярослава, швагро Андрій, племінниця Софійка та бабуся Ольга.

Про зустріч тіла полеглого Героя повідомимо згодом. 

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким… Розділяємо разом з вами невимовний біль втрати і скорботи.

Вічна пам’ять Герою!

Відбулася презентація книги про Івана Вітишина «Мій син – кіборг»

 

У бібліотеці смт. Велика Березовиця відбулася презентація книги Марії Вітишин «Мій син – кіборг».

Це унікальна книга спогадів про живі події російсько-української війни, які дають відчути реальну картину умов перебування кіборгів у пеклі Донецького аеропорту. Довгоочікувана, вистраждана, написана серцем і сльозами матері про сина – Івана Вітишина, українського військового з позивним «Тесть», старшого сержанта 80-ї окремої аеромобільної бригади, кіборга…

Іван Вітишин добровільно вступив до лав Збройних Сил України, говорив: «Хто, як не я?!». Був добрим, щирим, мужнім, людяним, відповідальним, люблячим сином, братом і батьком для трьох донечок.

«Я не знала і не уявляла того пекла, яке було у той час в аеропорту. Вже пізніше зі свідчень і джерел дізналась, що там творилося. Ще раз переконалася у мужності та відважності сина, адже він пішов туди добровільно. Заспокоював мене, що все добре, але у розмовах своїй сестрі розповідав, що дороги звідти немає… Дзвінки були до 17 січня, а потім зв’язок обірвався. Ми з нетерпінням чекали на звістку і отримали її – з його телефону подзвони ДНРівець, але я всерівно не вірила його словам. Серцем відчувала, що сина уже немає серед живих, але розумом відмовлялася вірити», - розповіла Марія Вітишин.

Загинув Герой України Іван Вітишин будучи при свідомості від больового шоку внаслідок отриманих травм, адже усе тіло було в множинних переломах.

«Я, як мама, в кожнім своїм слові схиляю низько голову з поваги до наших синів. Стаю на коліна перед їхньою мужністю і святістю. Перед тими, що вистояли – не вистояв бетон… Люди-кіборги! Вони справжні Герої, святі мученики ХХІ століття! Нехай пам’ять про них не згасне ніколи!», - зазначила Марія Вітишин.

Написання книги далося для Марії Вітишин важкою ціною. Пишучи кожен рядок матір, яка втратила найдорожче – власного сина, багато плакала. Було складно, доводилося пити ліки і щоразу морально збиратись з думками.

«Так тягнулося 8 років. Проте, рік тому, мене дуже сильно образили і сказали болючі речі. Ця ситуація внутрішньо спонукала і дала сили, щоб сісти і за тиждень написати спогади. День і ніч, приймаючи заспокійливі ліки та плачучи. Після цього шлях книги був пов’язаний з видавництвом. Дуже дякую за допомогу моїм помічникам, які старанно допомагали працювати над книгою. Продумане усе: кожна фотографія, кожна сторінка, кожне слово», - розповіла Марія Вітишин.

Мати Героя поділилася, якщо книгу будуть читати, розуміти і передавати один одному – це буде справжнім подарунком для неї.

«Я не була в аеропорту, але хотіла, щоб усі точно знали, що і як там відбувалося, які були умови перебування у наших воїнів. Тому крім короткої біографії мого сина, наших переписок, розмов є цитати і спогади хлопців, які там були. Я старалася передати кожен епізод, який стосувався мого сина. Жоден з них не нарікав на страшний голод, що йому було холодно і важко», - пояснила Марія Вітишин.

Про те, що завдяки книгам, пам’ять про наших Героїв житиме у серцях українців наголосила завідувачка бібліотки-філії Марія Галайко.

«Іван Вітишин житиме у наших серцях, у цій книжці… Це саме те, чого хотіла мама – розповісти про свого сина. Дана книга буде у кожній бібліотеці, щоб усі охочі змогли прийти і взяти її, щоб прочитати. Це дуже важливо», - наголосила Марія Галайко.

Довідково:

Народився Іван Васильович Вітишин 14 вересня 1976 року в селі Велика Лука, Тернопільського району. Зростав у Великій Березовиці. Навчався у Тернопільській загальноосвітній школі № 8. Закінчив Тернопільське вище професійне училище № 4 імені Михайла Паращука, за фахом столяр-тесля. Опісля служив у спецназі в Криму. У серпні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України.

Під час оборони міжнародного аеропорту «Донецьк» Іван Вітишин опинився під завалами, внаслідок підриву російськими терористичними угрупуваннями другого поверху будівлі нового терміналу. Помер від отриманих травм і поранень 20 січня (в ніч на 21). Відходячи у кращий світ, тримав у руках іконку та фотографію дітей.

Рідні впізнали Івана на фото загиблих у терміналі українських героїв, які оприлюднили російські бойовики 22 січня.

Похоронили Івана Вітишина на кладовищі в рідній Великій Луці.

5 липня 2015 року у Великій Березовиці на стіні будинку в якому жив Іван Вітишин відкрили меморіальну дошку Герою. Ще одну пам'ятну дошку встановили на фасаді Тернопільської ЗОШ № 8 14 вересня 2015 року.

Нагороди Івана Вітишина:

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Указом № 12 від 15 січня 2016 р. нагороджений відзнакою «Народний Герой України» (посмертно).

Почесний громадянин Тернопільської області (26 серпня 2022, посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Нагороджений відзнакою голови Тернопільської обласної державної адміністрації «За службу Україні» (посмертно, 2016).

 

Не паліть сміття і траву — неконтрольоване полум’я дуже небезпечне

 

Останні цьогорічні теплі сонячні дні стимулюють громадян братися до прибирання. Це корисно для довкілля, але за умови — дотримання пожежної безпеки. Окрім того, слід пам'ятати, що дим шкідливо впливає на здоров’я людини, а токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи. Також самовільне випалювання трави або сміття може призвести до масштабних пожеж і невиправних наслідків!

Згідно з законом: випалювання стерні, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища — карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Окрім того, за спалювання сміття та трави в межах населених пунктів передбачена, зокрема, адміністративну відповідальність за порушення правил благоустрою, а саме за статтею 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів) КУпАП. Штраф за таке порушення становить від 340 до 1360 гривень.

У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте за номером 102, а у випадку пожежі – 101.

Будьте свідомими громадянами. Не наражайте на небезпеку себе та інших!

За інформацією патрульної поліції Тернопільської області

Відбулася сесія Великоберезовицької селищної ради

 

Засідання двадцять першої сесії Великоберезовицької селищної ради восьмого скликання відбулося у четвер, 20 жовтня.

На сесії депутати внесли зміни до Рішення №1295 від 22 грудня 2021 року  ХVI сесії VIII скликання Великоберезовицької селищної ради «Про встановлення пільгових категорій дітей на 2022 рік для забезпечення безкоштовним харчуванням у закладах загальної  середньої освіти та закладах дошкільної освіти та встановлення  вартості харчування» (із змінами).

Також проголосували:

- про затвердження мережі закладів освіти Великоберезовицької селищної ради на 2022/2023 навчальний рік;

- про зміну назв комунальних закладів освіти Великоберезовицької селищної ради та затвердження статутів у новій редакції;

- про затвердження положень про відділ цифрової трансформації та зв’язків із громадськістю Великоберезовицької селищної ради та відділ військового обліку та цивільного захисту Великоберезовицької селищної ради;

- про припинення шляхом ліквідації юридичних  осіб – сільських виборчих комісій Тернопільського району Тернопільської області;

Окрім цього депутати прийняли ряд рішень про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду, тощо.

Рішення сесії будуть оприлюднені на офіційному сайті селищної ради у термін, встановлений законодавством.

 

„Готуймося!”, акція спрямована на спонукання громадян індивідуально готуватися до опалювального сезону

Опалювальний період 2022/2023 року буде найскладнішим в історії України і його упевнене проходження напряму залежить від послідовних та скоординованих дій центральної і місцевої влади та громадян. Враховуючи актуальність даного питання, Міністерство розвитку громад та територій України (далі – Мінрегіон України) розпочинає комунікаційну кампанію „Готуймося!”, спрямовану на спонукання громадян індивідуально готуватися до опалювального сезону.

9101112131415

НЕК "Укренерго" рекомендує зберігати спокій та ощадливо споживати електроенергію

Енергосистема України потребує часу на відновлення і їй протипоказані суттєві навантаження. Коли українці ввечері вимикають праску та обігрівач, не вмикають прання, диспетчерський центр «Укренерго» відразу бачить, як загальне споживання в країні зменшується. 
У НЕК "Укренерго" наголошують, що нашу енергосистему, яку щодня атакує ворог, диспетчерам легше зблансувати у вечірні години. Тоді у спеціалістів не виникає потреби застосовувати примусові обмеження споживання.
Зберігайте спокій і ощадливо споживайте електроенергію!
Зменшуючи споживання в пікові години вранці та ввечері, ви допомагаєте енергетикам балансувати енергосистему та відновлювати мережі після ворожих атак.

Відбулися заходи з нагоди Дня захисників і захисниць України

У Великоберезовицькій громаді відбулися урочистості з нагоди Дня захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та 80-річчя створення Української повстанської армії.

Участь у заході взяли селищний голова Андрій Галайко, представники влади, духовенства та громадськості.

Біля символічної могили Борцям за волю України в смт. Велика Березовиця відбулася поминальна молитва за полеглих Героїв минулого та сучасності. Після цього до підніжжя пам’ятника поклали квіти.

«14 жовтня – символічний день для України, коли ми відзначаємо одразу чотири свята, серед яких новітнє – День захисників і захисниць України. Протягом століть наші воїни під покровом Богородиці захищали рідну землю і сьогодні знову боряться проти підступного, жорстокого, брехливого і безбожного ворога, який роками нищив усе українське – віру, мову, культуру. Віримо у Збройні Сили України та в нашу перемогу!, - зазначив Андрій Галайко. – Ми відстоюємо не лише нашу землю і незалежність, а й цінності цивілізованого світу, який зараз об’єднався і підтримує Україну».

Дякуємо захисникам і захисницям Великоберезовицької громади, які у лавах Збройних Сил України, ризикуючи власним життям, обороняють рідну землю від ворогів. 

«У цей день ми схиляємо голови у молитві за тих, хто століттями віддавав своє життя у боротьбі за волю та свободу України. Молимось і за Героїв сучасності, які полягли у боротьбі з російським агресором за незалежність України: кіборга Івана Вітишина, Михайла Гудзя, Ярослава Мокрія, Ігоря Рожука, Ореста Клошника, Володимира Савчука, Володимира Іванюка, Андрія Рудого, Тараса Кравчука. Ми віримо, що ці жертви не намарно, віримо у нашу перемогу, віримо у Збройні Сили України!», - поділився Андрій Галайко.

Слава Україні!

Героям слава!

Вітання з нагоди Дня захисників і захисниць України

 

День захисників і захисниць України ми відзначаємо 14 жовтня – у Свято Покрови Пресвятої Богородиці та в День Українського козацтва, День створення УПА.

Це визначний для держави день, коли вшановуємо справжніх захисників – Героїв минулого та сучасності, які у важкий час не вагаючись, стали на захист територіальної цілісності і незалежності рідної Батьківщини. Не випадково 14 жовтня стало Днем захисників і захисниць України, адже під покровом Пресвятої Богородиці наші воїни століттями захищали рідні землі від ворогів.

Сьогодні мужні воїни віддано обороняють Україну від російських окупантів, як і тисячу років тому наші предки. Дякуємо Вам, дорогі захисники, Ви – найдорожче, що у нас є! Ви – найкращі Сини та Доньки України, які завжди на сторожі мирного неба!

Дякуємо жителям Великоберезовицької громади, які у лавах Збройних Сил України, ризикуючи власним життям, обороняють рідну землю від ворогів.

У цей світлий день пам’ятаємо про наших Героїв сучасності, які у боротьбі з російськими окупантами, пожертвували найдорожчим – віддали своє життя за волю, свободу та незалежність України. Низько схиляємо голови у скорботі…

Вітишин Іван Васильович – Герой з смт. Велика Березовиця

Гудзь Михайло Сергійович – Герой з с. Петриків

Мокрій Ярослав Романович – Герой з с. Буцнів

Рожук Ігор Теодозійович – Герой з с. Буцнів

Клошник Орест Васильович – Герой з с. Мишковичі

Савчук Володимир Дмитрович – Герой з с. Настасів

Іванюк Володимир Володимирович – Герой з с. Петриків

Рудий Андрій Ярославович – Герой з с. Мар’янівка

Кравчук Тарас Ігорович – Герой з с. Петриків

Вічна пам’ять Героям! Віримо, що ці жертви не намарно – Україна обов’язково переможе, адже ми на своїй землі! За нами правда, з нами – Бог!

Слава Україні!

Героям слава!

З повагою

Селищний голова                                                 Андрій ГАЛАЙКО

Відновлено електропостачання в усіх населених пунктах Великоберезовицької громади

Шановні жителі громади!

Цієї ночі, завдяки плідній роботі енергетиків, відновлено електропостачання в усіх населених пунктах Великоберезовицької громади. Робота розподільної електричної мережі відбуватиметься за нормальною схемою, тому графіків погодинного вимкнення споживачів не передбачається.

Електропостачання можуть вимкнути лише у випадку аварійної ситуації.

Якщо у когось з Вас відсутнє електропостачання, прошу повідомити про це на сторінці ТГ у Facebook або Telegram.

Дякую працівникам енергетичної сфери за роботу з відновлення електропостачання, а також усім жителям громади за терпіння та розуміння.

З повагою

Селищний голова                                                                                                      Андрій ГАЛАЙКО

logo vb