До уваги жителів Великоберезовицької громади!
Вже другий рік в Україні триває повномасштабна війна через збройну агресію рф, тому маємо бути особливо уважні та обережні. У разі, якщо ви побачили підозрілий предмет не торкайтесь його і одразу повідомляйте на лінію 102!
Нагадуємо, який алгоритм дій для населення при виявленні вибухонебезпечних предметів (боєприпасу, схожого на нього предмету, іншого невідомого та підозрілого предмету):
- Зупиніться та озирніться навколо. Попередьте людей поряд про небезпеку.
- Поверніться за маршрутом, яким прийшли.
- На відстані не менше 100 метрів викликайте спеціалістів за номером 101, 102.
- Запам’ятайте: Ніколи не намагайтесь самостійно знешкодити вибухонебезпечний предмет.
- Запам’ятайте місце виявлення ВНП та по можливості встановіть попереджувальні знаки. Позначте місце небезпечної знахідки – шматком яскравої тканини, схрещеними палицями, каменем тощо. Це допоможе фахівцям відшукати та знешкодити вибухонебезпечний предмет. По можливості дочекайтеся їхнього приїзду.
Категорично забороняється:
- Самостійно досліджувати даний предмет та переміщувати його.
- Робити спроби розпилювати даний предмет.
- Накривати чимось або засипати землею знахідку.
- Проводити самостійний пошук інших ВНП поблизу зі знайденим предметом.
- Будьте обережними та уважними! Не наражайте своє життя на небезпеку!
Пам’ятайте! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети можуть лише досвідчені фахівці. У жодному разі не намагайтеся робити це самі! Адже це може призвести до трагічних наслідків.
Наказом національного органу стандартизації, функції якого виконує Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», від 09 січня 2024 року за No 9 «Про відновлення дії національних стандартів» (http://uas.gov.ua/standardization/nakazy/2024-2/) на період з 12 січня 2024 року до 12 січня 2025 року відновлено дію національних стандартів (перелік додається).
Принагідно повідомляємо про наступне.
Статтею 2 Закону передбачено, що Національна програма інформатизації – це комплекс завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації, спрямованих на розвиток інформаційного суспільства шляхом концентрації та раціонального використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, виробничого і науково-технічного потенціалу держави, координації діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Програми, завдання, проекти та роботи з інформатизації, які спрямовані на створення, розвиток, інтеграцію та підтримку інформаційно-комунікаційних систем, мереж, ресурсів та інформаційно-комунікаційних технологій, передбачають придбання засобів інформатизації з метою забезпечення діяльності замовників, виконуються як складові Національної програми інформатизації.
Суб’єкти, які можуть бути замовниками Національної програми інформатизації, визначаються статтею 4 Закону. Їх участь у формуванні та виконанні Національної програми інформатизації регулюється статтею 7 Закону.
Детальніше: http://uas.gov.ua/standardization/nakazy/2024-2/%D1%81%D1%96%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%8C/
Жорстока війна не припиняє приносити жаль та скорботу у нашу громаду. Не висихають сльози матерів. Війна один за одним забирає їхніх синів. Розривається серце від болю.
У селі Велика Лука, сьогодні 25 січня, провели в останню путь Героя Василя Кубу, який до останнього стояв на захисті Батьківщини та віддав життя за кожного з нас.
Василь Тарасович Куба народився 6 квітня 1992 року у селі Велика Лука, навчався у Мишковицькій школі. У 14 років втратив батька та став опорою і помічником для своєї матері й сестри. У 2022 році одружився та згодом у нього народилась донечка, якій зараз 9 місяців.
В травні 2023 року Василя мобілізували до лав Збройних Сил України. Захищав нашу державу на Донецькому напрямку. Він був командиром відділення 1 десантно-штурмового відділення в/ч А0224. Загинув під час виконання бойового завдання поблизу села Новомихайлівка Покровського району Донецької області.
У пам’яті всіх, хто знав його, він назавжди залишиться добрим, скромним, ввічливим, спокійним та справжнім патріотом…
Жалобна хода пройшла від рідної хати воїна до церкви святого Архистратига Михаїла села Велика Лука. Звідти траурний кортеж відправився на кладовище. В останню мить земного буття нашого захисника пролунав державний гімн України у виконанні військового оркестру. Дружині Василя вручили прапор України як символ держави, якій вірно і до кінця служив її чоловік…
Три постріли почесної варти сповістили всім, що тут навіки спочив Герой, який загинув за Україну.
У Василя залишилась донечка Марія, дружина Леся, мати Марія, сестра Оксана…
Найщиріші співчуття родині. Хай Господь дасть Вам витримки й сил пережити це страшне горе. Низький уклін та вічна шана нашому воїну-захиснику.
Героям слава!
